בכיר לשעבר בפועלים סהר הקים פעילות מתחרה לאנטרופי

חברת עמדה של איתי מקמל כבר גייסה מספר לקוחות מוסדיים ותחל להתחרות באנטרופי כבר בינואר 2013 ■ מאיה בוארון, שעזבה לאחרונה את אנטרופי, תצטרף ככל הנראה למקמל בחברה החדשה

אורן פרוינד
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
אורן פרוינד

מתחרה חדשה בשוק הייעוץ לגופים המוסדיים בישראל. איתי מקמל, לשעבר בכיר בפועלים סהר שמכרה את פעילות הייעוץ לאנטרופי, הקים חברת ייעוץ חדשה בשם "עמדה", שתספק שירותי ייעוץ לגופים המוסדיים כבר בתחילת שנת 2013. מאיה בוארון, שעזבה לאחרונה את אנטרופי, תצטרף ככל הנראה למקמל שכבר גייס מספר לקוחות מקרב הגופים המוסדיים. כך נודע ל-The Marker.

עמדה תתחרה באנטרופי, המייעצת היום לכלל חברות הביטוח ובתי ההשקעות הישראליים וחולשת נכון להיום על כל שוק הייעוץ הבלתי תלוי לגופים המוסדיים. בדומה לאנטרופי, תספק עמדה שירותי ייעוץ מחקריים ותפעוליים הכוללים המלצות בנוגע לאישור עסקות בעלי עניין והסכמים בתוך החברות, כשהכל מנוהל תחת מערכת מחשוב חכמה.

איתי מקמלצילום: יח"צ

איתי מקמל, רו"ח בהשכלתו ובעל תואר ראשון במנהל עסקים בהתמחות מימון, עזב את פועלים סהר רגע לפני שמכרה את פעילות הייעוץ לאנטרופי, ובחר שלא להיות שותף בחברה החדשה למרות שהוצע לו. בפועלים סהר סהר ניהל מקמל את מחלקת המחקר של החברה ועסק בפעילות זו עד היום במסגרת עסק עצמאי.

"בחודשים האחרונים הגיעו פניות מצד הגופים המוסדיים שנשקול להפעיל פעילות אלטרנטיבית לאנטרופי" אומר מקמל בשיחה עם The Marker. " לאחרונה, לאור הגברת הרגולציה החלה על הגופים המוסדיים, נחשף צורך אמיתי למחקר איכותי ובלתי נגוע, במגוון מקטעים של פעילותם. החברה שמה לה למטרה לפעול למתן פתרונות מחקריים ייחודיים לדרישות הרגוולטוריות החלות על השוק המוסדי בישראל, תוך עמידה בסטנדרטים ובעקרונות קשיחים של מקצועיות וממשל תאגידי תקין" הסביר מקמל. 

שלמה זהרצילום: עופר וקנין

בימים אלו מגבש מקמל וועדה מייעצת של החברה שתכלול דמויות מפתח בשוק ההון הישראלי. מקמל מציין כי "החברה מתבססת על עקרונות של ממשל תאגידי תקין שעיקרם: הגנה על זכויות המיעוט, תפקיד ואחריות הדירקטוריון, שמירה על נכסי החברה, הבטחת טובת החברה ובעלי מניותיה בעסקאות בעלי עניין, עקרונות שכר ותגמול בכירים,שקיפות ועוד.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker