הראל: "גם אחרי העליות האחרונות, השוק המקומי לא יקר"

לפי בית ההשקעות, הסקטורים המומלצים השנה הן חברות תעשייה כמו בזן או פז; ממליצים להתרחק מהבנקים

נתן שבע
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
i-gold advertisement
מעבר לטוקבקים
נתן שבע

"גם אחרי העליות האחרונות, השוק המקומי לא יקר", כותב אורי רבינוביץ, המשנה למנכ"ל הראל פיננסים ומנהל ההשקעות הראשי של הראל פיננסים בסקירה שפירסם היום בית ההשקעות. הראל מסמן את חברות התעשייה, התרופות והטכנולוגיה ומתרחק מהבנקים, תקשורת וחברות נדל"ן מניב המוטות לכיוון הנדל"ן למשרדים.

"בשנה הקרובה נמשיך לראות מכפילים נמוכים על ההון והמכירות ברוב החברות, לצד שיפור במבנה מאזן החברות", כותבים בהראל. "נמשיך לראות ירידה ברמות המינוף שתעזור לחברות לחזור לגייס כסף באג"ח קונצרני. הריבית הריאלית השלילית או אפסית תסייע להוריד את עלויות המימון של חברות רבות ותחילת זרימת הגז צפויה להוריד עלויות ייצור של חברות רבות".

לפי הראל, חברות תעשיה שייהנו מירידה בעלויות הייצור הן בזן, פז ונייר חדרה, ומנגד כיל תיפגע מעלייה בתמלוגים המשולמים למדינה. חברות תרופות ייהנו ממיזוגים ורכישות עקב יתרות מזומנים גבוהות, ריבית נמוכה וצמיחה נמוכה, וחברות טכנולוגיה ירוויחו מחזרה להשקעות בקרב חברות, אחרי עצירה גדולה בעקבות הירידה מהחשש מהמצוק הפיסקלי בארה"ב.

עוד כותבים בהראל כי הסקטורים הפחות מועדפים בשוק המקומי הם הבנקים עקב מגבלות צמיחה וצורך בהתייעלות שקשה ליישום. מנגד, מחירי הבנקים סבירים. גם בענף התקשורת ממליצים בהראל שלא לגעת בשלב הזה אלא רק אולי בעוד כמה חודשים, כשתתבהר תמונת השוק החדשה עם פחות שחקנים. כמו כן, כדאי להתרחק מחברות נדל"ן מוטות משרדים עקב ההיצע הגדול, הירידה בקצב הצמיחה והעלייה באבטלה.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker