נחתם ההסכם: אי.בי.אי רכש קופות הגמל של תמיר פישמן

בית ההשקעות לא מסר כמה ישלם עבור הקופות, אך ציין כי התמורה שנקבעה היא "שיעור משווי הנכסים המנוהלים בקופות הגמל הנמכרות, כפי שיימדד במספר אבני דרך" ■ ההערכה היא שהעסקה התבצעה תמורת כמה עשרות מיליוני שקלים בודדים

ערן אזרן
שתפו בפייסבוק
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקיםכתוב תגובה

בית ההשקעות אי.בי.אי דיווח הערב (ד') כי חתם על מסמך סופי לרכישת קופות הגמל של המתחרה הקטן תמיר פישמן. אי.בי.אי לא מסר כמה ישלם עבור הקופות, אך ציין כי התמורה שנקבעה היא "שיעור משווי הנכסים המנוהלים בקופות הגמל הנמכרות, כפי שיימדד במספר אבני דרך". ההערכה היא שהעסקה התבצעה תמורת כמה עשרות מיליוני שקלים בודדים.

תמיר פישמן מנהל בקופות הגמל נכסים בשווי של כחצי מיליארד שקל. עם העסקה, יגדל היקף הנכסים של אי.בי.איי בתחום הגמל ל-2.5 מיליארד שקל. בית ההשקעות מנהל כבר תקופה ארוכה מגעים עם גופים שונים לרכישת פעילות גמל על מנת להגדיל את נכסיו, מגעים שלא נשאו פרי עד כה. למרות החתימה הסופית הערב, השלמת העסקה עדיין מותנית במספר תנאים, כשביניהם, קבלת אישורים רגולטורים.

אלדד תמירצילום: אייל טואג

במקביל, בית ההשקעות תמיר פישמן ניהל השנה מגעים למיזוג עם הדס ארזים, שנמצאת תקופה ארוכה על המדף, אך אלה לא הבשילו. בסופו של דבר, הדס ארזים התמזג החודש עם הלמן-אלדובי, שימזג לתוך בית ההשקעות החדש את פעילות הגמל שלו. על רקע זאת, בתמיר פישמן נאלצו לתור אחר קונה אחר לפעילות הגמל - ומצאו שאי.בי.אי מעוניין בה.

קדחת המיזוגים והרכישות של בתי ההשקעות הקטנים ושל קופות הגמל באה על רקע העלויות הגבוהות להן זקוקים בתי ההשקעות על מנת לקיים את פעילותם. העלויות הגבוהות באות בעקבות ההכבדה ברגולציה בשנים האחרונות שגורמת להן להוצאות תפעול רבות, דבר שהופך את פעילותם של חלק מהגופים הקטנים ללא רווחית. עבור איי.בי.איי מהווה הרכישה אפשרות קלה לצמיחה זאת לאור העובדה כי בשנים האחרונות ההפקדות בקופות הגמל פוחתות עד כדי נעלמות.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker