מעלות על אי.די.בי: "סכנה ברורה, מיידית ומתמשכת לאירוע כשל פירעון"

"בהינתן מעמדה הפיננסי הרעוע של החברה ואזכורו של בעל השליטה בפרשת התרמית בניירות ערך, אנו מעדכנים את הדירוג ומותירים תחזית שלילית בשל צפי לאירוע כשל פירעון כללי או כשל פירעון סלקטיבי בטווח הקרוב"

שלי אפלברג
שלי אפלברג
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
i-gold advertisement
מעבר לטוקבקים
שלי אפלברג
שלי אפלברג

חברת הדירוג מעלות S&P עידכנה  את דירוג חברת אי.די.בי אחזקות  מ-SD ל-ILCC עם תחזית שלילית של "חדלות פירעון". החברה הבהירה למשקיעים כי היא צופה אירוע  של כשל פירעון כללי או כשל פירעון סלקטיבי בטווח הקרוב".

במקביל, עידכנו במעלות את הדירוג של סדרה ב' של החברה ל-IL CC. הדירוג כבר הופחת בעבר ל-D עקב אי עמידה בפירעון תשלום של 35 מיליון השקל ב-11 בספטמבר 2012.

נוחי דנקנרצילום: מוטי קמחי

במעלות מבהירים כי "SD הינו כשל פירעון סלקטיבי על התחייבות מסוימת כפי שאירע לגבי אג"ח ב-6 בספטמבר 2012. עם ביצוע התשלום לאג"ח ב' שפוספס, אנו קובעים באופן אוטומטי מחדש את דירוג החברה ל-CC אשר מעיד על הצפי שלנו לכשל פירעון נוסף מכל סוג שהוא, כולל הסדר חוב בטווח של השבועות הקרובים". במעלות מדגישים כי "לא מדובר בהעלאת דירוג. הדירוג נולד מחדש אחרי שכשל הפירעון הסלקטיבי נפתר באופן נקודתי. אי.די.בי נמצאת בדרגת הדירוג הכי נמוכה שקיימת למעט כשל פירעון. "

האנליסט הראשי של מעלות S&P, יובל טורבטי, ואנליסט המשנה צבי בוימר כתבו היום כי "בהינתן מעמדה הפיננסי הרעוע של החברה, כפי שמתבטא במקורות מימון נזילים מינימליים מול חוב פיננסי של כ-2 מיליארד שקל, אנו סבורים שהחברה עומדת בפני סכנה ברורה ומידית לאירוע כשל פירעון , בין אם כתוצאה מאי תשלום בזמן של אחת או יותר מהתחייבויותיה ובין אם כתוצאה מכניסה להסדר חוב עם נושי החברה".

עוד הדגישו במעלות את העובדה כי נוחי דנקנר יו"ר הקבוצה נחקר בחשד לביצוע תרמית ניירות ערך הקשורה להנפקה שביצעה החברה בפברואר 2012 . " עצם אזכור שמו של בעל השליטה בפרשה אינו מועיל כמובן למאמצי קבוצת השליטה לחיזוקה של החברה".

במעלות מדגישים גם כי "נזילות אי.די.בי הינה חלשה על פי הקריטריונים שלנו. להערכתנו, חסרים לחברה 310 מיליון שקל על מנת לעמוד בהתחייבויותיה במחצית השנייה של 2013. בתרחיש הבסיסי אנו מניחים כי המקורות העומדים לרשות אי.די.בי נכון ל-19 בנובמבר הינם קופת מזומנים של 200 מיליון שקל ותקבולי ריבית בגובה של 2 מיליון שקל עד סוף 2013. לצד זאת, לחברה חוב של 330 מיליון שקל עד סוף שנת 2013, תשלומי ריבית של כ-170 מיליון שקל עד סוף 2013 והוצאות הנהלה וכלליות של 10 מיליון שקל עד סוף 2013".

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker