אי.די.בי אחזקות הפסידה 20 מיליון שקל ברבעון; דנקנר יוצא לארגנטינה

הופסק המו"מ עם KKR למתן אשראי לקבוצה ■ יו"ר אי.די.בי: "אני ממשיך לפעול בנחישות כדי שקבוצת אי.די.בי תעמוד בכל האתגרים הגדולים שניצבים בפניה ואני משוכנע שנצליח במשימה"

מיכאל רוכוורגר
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
i-gold advertisement
מעבר לטוקבקים
מיכאל רוכוורגר

אי.די.בי אחזקות רשמה הפסד של 20 מיליון שקל ברבעון השלישי של שנת 2012 בהשוואה להפסד של.1.7 מיליון שקל ברבעון המקביל אשתקד, כך מעלים דו"חות החברה שפורסמו הערב. אי.די.בי פיתוח סיימה את הרבעון השלישי ברווח של 110 מיליון שקל לעומת הפסד של 1.73 מיליארד שקל ברבעון המקביל.את ינואר-ספטמבר 2012 סיימה החברה עם הפסד של 793 מיליון שקל, בהשוואה להפסד של 2.43 מיליארד שקל בתקופה המקביל. לחברה חוב פיננסי ברוטו של 6.1 מיליארד שקל וחוב נטו 5.36 מיליארד שקל בניכוי מזומנים של 735 מיליון שקל.

נוחי דנקנרצילום: מיכל פתאל

הדו"חות משקפים את מצבה הפיננסי האנוש של אי.די.בי. את ינואר-ספטמבר 2012 סיימה החברה עם הפסד של 973 מיליון שקל, בהשוואה להפסד של 2.58 מיליארד שקל בתקופה המקבילה ב-2011, כשלדו"חותיה ממשיכה להיות מוצמדת הערת "עסק חי" המטילה בספק את יכולתה להמשיך פעול בטווח הנראה לעין.

למרות הצמדת הערת "עסק חי" הדירקטוריון טוען כי החברה יכולה לפרוע התחייבויותיה. לחברה קיים גירעון בהון עצמי של 1.64 מיליארד שקל. כמו כן, לאי.די.בי אחזקות התחייבויות של 2.05 מיליארד שקל לבעלי האג"ח והבנקים, לצד מזומנים של 196 מיליון שקל. מכך נובע כין יחסרו לה החל מיוני 2013 325 מיליון שקל כדי לעבור את 2013.

אתמול בישיבת הדירקטוריון סיפר דנקנר כי יצא ביום ראשון הקרוב לארגנטינה, למרות הפרסום אודות חקירתו בעניין "תוכנית תרמיתית" להעלות שווי אי.די.בי לקראת ההנפקה, בכדי לקדם את המגעים עם אדוארדו אלשטיין למימוש האופציה שניתנה לקבוצה שבשליטתו, להשקעה של עוד 75 מיליון דולר בגנדן. דוברו של דנקנר אישר כי דרכונו הוחזר, והוא קבל אישור לצאת מהארץ.

"ההליכים מול הרגולטורים לאישור ההשקעה הנוספת על ידי אלשטיין, ובמיוחד קבלת היתר המפקח על הביטוח, מתקדמים גם הם. במקביל מתנהלים מגעים עם משקיעים וגופים בינלאומיים נוספים, על מנת לגייס הון לקבוצת אי.די.בי", אמר דנקנר.

לגבי החקירה הוסיף יו"ר אי.די.בי: "אני מבקש להתייחס בפתח דבריי לחקירת הרשות לניירות ערך בנושא ההנפקה שבצענו בפברואר השנה. מאחר שהתחייבתי כלפי הרשות שלא להתייחס לתוכן הבדיקה, כל מה שאני יכול לומר בשלב זה הוא, שבכל שלב משלבי ההנפקה שמרתי על החוק ועל כל הכללים על מנת להבטיח את תקינות ההנפקה. כל התנהלותי היתה בהתאם לכך. הסברתי זאת באריכות ובפירוט. הרשות מבצעת את תפקידה ובודקת את הדברים לעומקם. אני משוכנע שהחומר שהעברתי ושייאסף יוכיחו באופן הברור והחד משמעי ביותר, שלא נפל שום פגם חוקי ושלא היה שום דופי בהתנהלותי. אני ממשיך לפעול בנחישות כדי שקבוצת אי.די.בי תעמוד בכל האתגרים הגדולים שניצבים בפניה ואני משוכנע שנצליח במשימה. ייצוב אי.די.בי והובלתה לעמידה באתגרים ולצמיחה, הוא הנושא שעומד בראש סדר העדיפויות שלי, ובו אני מתכוון להמשיך להתמקד ולהקדיש לו את מירב זמני".

בתוך כך אי.די.בי אחזקות אישרה את הפרסום ב- TheMarker כי הופסקו המגעים עם קרן ההשקעות הפרטית KKR בקשר למתן הלוואה של 200-250 מיליון דולר. אי.די.בי מציינת כי הדבר נובע מפערים מסחריים מהותיים, וכי "KKR מסרה לחברה כי אין באפשרותה להמשיך את המגעים בתנאים שנוצרו".

אי.די.בי אחזקות מציינת גם כי היא מוכנה לחתום על מסמך התנהלות בתקופת ביניים עד להסדרת בעיות הפיננסיות שלה וכי נציגות מחזיקי האג"ח שלה דורשת כי תשלום של ריבית של 65 מיליון שקל לסדרה - ד' ישולם ממקורות חיצוניים עד 31 בינואר 2013 וכי דנקנר יזרים 200 מיליון שקל לתוך אי.די.בי אחזקות.


מניית אי.די.בי בשנה החולפת

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker