ליאורה עופר: "מליסרון בדרך להוביל את שוק הקניונים בישראל"

מליסרון מדווחת על גידול של 18% ברווח הנקי הרבעוני תוך שמירה על תזרים מזומנים יציב ■ הכנסות החברה רשמו עלייה של 7% לרמה של כ-351 מיליון שקל כתוצאה מרכישת 50% ממרכז מסחרי בחדרה

אורן פרוינד
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
אורן פרוינד

קבוצת מליסרון של משפחת עופר המחזיקה בשורה של קניונים ישראליים ושולטת בבריטיש ישראל, מדווחת הבוקר על תוצאות טובות מהמצופה לרבעון השלישי של 2012. החברה הגדילה את מצבת הנכסים שלה תוך שמירה על תזרים יציב והציגה רווח נקי של 105.6 מיליון שקלף המהווה גידול של 18% מהרבעון המקביל.

מניית החברה מגיבה בעלייה של 1.8% במסחר בתל אביב לשווי חברה של 2.7 מיליארד שקל. מנגד, איגרות החוב של החברה מגיבות בירידות מתונות של 0.2% על רקע ירידה של 6 מיליון שקל בתזרים המזומנים השוטף של החברה (בהשוואה לרבעון המקביל) שהסתכם בכ-94 מיליון שקל. 

הכנסות החברה רשמו עלייה של 7% לרמה של כ-351 מיליון שקל. הגידול בהכנסות נובע בעיקר מהכנסות שנוספו לקבוצה מרכישת 50% ממרכז מסחרי בחדרה ב-2011, מהרחבה של הקניון הגדול בפתח תקוה ושל קניון רחובות, מהפעלת מרכז מסחרי בכיכר ציון לקראת סוף 2011, ומהשלמת מבנה נוסף בפארק התעשיות ביקנעם. 

הצמיחה והשיפור בעסקי החברה משתקפים גם בצמיחה שנרשמה בפרמטרים התפעוליים. ה-NOI של מליסרון (הכנסה תפעולית נקייה) ברבעון השלישי של 2012 הסתכם בכ-250 מיליון שקל לעומת כ-245 מיליון שקל ברבעון המקביל. ה-EBITDA של מליסרון גדל לכ-234 מיליון שקל, לעומת כ-230 מיליון שקל ברבעון המקביל.

ליאורה עופר, יו"ר דירקטוריון מליסרון התייחסה הבוקר (ה') לתוצאות: "השבחת הנכסים שביצענו, בהתאם לאסטרטגיה העסקית של החברה, הביאה לשיפור בתוצאות הכספיות של החברה, ואנו מאמינים שהיא תתרום בטווח הארוך לחיזוק המעמד של מליסרון כמובילת שוק הקניונים הישראלי, ולמיצובה כחברה המעניקה ללקוחות חוויית קניה איכותית".

אבי לוי, מנכ"ל מליסרון, הוסיף כי "ההשבחות שביצענו ושאנו מבצעים בימים אלה בנכסים השונים יתנו פירות כבר במהלך הרבעונים הקרובים, ויתרמו להמשך השיפור בפרמטרים התפעוליים בשנים הבאות.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker