"דנקנר ספג פגיעה קשה בבטן הרכה - שמו הטוב"

האסטרטג הראשי של קבוצת איילון: "פניו של דנקנר להתמודדות סיזיפית וארוכה על שמו הטוב בזמן שהקבוצה זקוקה לכל גרם אנרגיה ניהולית על מנת לא להגיע להסדר חוב"

דרור רייך
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
דרור רייך

יו"ר אי.די.בי אחזקות, נוחי דנקנר, נחקר בחשד לעבירות ני"ע בנוגע להנפקת המניות מחודש פברואר - כך דיווחה החברה הבוקר (ג') לבורסה.

יניב פגוט, האסטרטג הראשי של קבוצת איילון, התייחס לאירועים וציין כי "היום מתברר שמפגן העוצמה והסולידריות מצד המשפחה והחברים של נוחי דנקנר בהנפקת המניות של אי.די.בי אחזקות, בהיקף של 320 מיליון שקל, במהלך חודש פברואר השנה, וההתנהלות המסחרית החריגה במניה בימים שקדמו להנפקה, הדליקו אורות אדומים ברשות ניירות ערך.

"מחלקת החקירות של הרשות החליטה לבדוק היטב את ראש הפירמידה העסקית הבולטת ביותר במשק הישראלי, דווקא בעת בה היה נראה כי דנקנר מצליח להשלים סדרה מעוררת התפעלות של מהלכים פיננסים לשיקום הקבוצה, הכוללים גיוס משקיעים, הלוואות ומימוש נכסים, וכן נהנה מרוח גבית של 'ראלי' בשווקים הפיננסים, סופג דנקנר פגיעה קשה בבטן הרכה שלו - והיא שמו הטוב".

עוד הוסיף פגוט כי "תרמית ונוחי דנקנר לא הולכים ביחד בתודעה הציבורית. דנקנר נתפש כמיסטר קלין שנאבק ביושר בכישלונות פיננסים על מנת להימנע בכל מחיר מתספורת, ומהלך הגיוס המדובר היווה חוליה חשובה במחויבותו של דנקנר לנושיו.

"לא היינו ממהרים לחרוץ את דינו של דנקנר, אולם, לאור העובדה שהפרשה המדוברת התרחשה לפני תשעה חודשים ולאור העובדה שהרשות לניירות ערך מבינה היטב את משמעות החקירה והאשמות כנגד דמות מרכזית כגון דנקנר, נראה כי ברשות לניירות ערך עשו שיעורי בית יסודיים ופניו של דנקנר להתמודדות סיזיפית וארוכה על שמו הטוב בו בזמן שהקבוצה זקוקה לכל גרם אנרגיה ניהולית שלו על מנת לא להגיע להסדר חוב".

עצם האשמה נגד דמות כה מרכזית פוגעת קשות באמינות שוק ההון המקומי

האסטרטג הראשי של קבוצת איילון התייחס גם להשפעה של חקירת רשות ניירות ערך למהלכים עסקיים שמתכננת הקבוצה וכן למצב בעלי האג"ח. "פניה של חברת אי.די.בי אחזקות לגיוס זכויות בקרוב לשם מימון תשלום למחזיקי איגרות החוב. מכאן נשאלת השאלה - האם החקירה האמורה לא תפגע בהנפקת זכויות זו?

"מעניין יהיה לבחון האם המצב האישי הקשה אליו נקלע נוחי דנקנר ישפיע על KKR או מלווים נוספים להעניק אשראי ענק לקבוצה. שאלה לא פחות חשובה היא האם מצב זה יפגע בנכונתו של אדוארדו אלשטיין להגדיל השקעתו בחברה? אנו סבורים כי אין מקום לשמחה לאיד באשר לחקירה חמורה זו. עצם האשמה חמורה כזו כנגד דמות כה מרכזית במשק המקומי פוגעת קשות באמינות של שוק ההון המקומי.

"אם קיים חשש לאמינות הארזים - אין מה לצפות ליושר בקרב האזובים. מחזיקי החוב של אי.די.בי ודאי היו מעדיפים שפרשה שכזו לא הייתה באה לאוויר העולם, מאחר וברור כי הסיטואציה מרעה את מצבם", אמר פגוט.

עשו לנו לייק לקבלת מיטב הכתבות והעדכונים ישירות לפייסבוק שלכם

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker