שלי אפלברג
שלי אפלברג

>> עסקת בעלי עניין מיוחדת אמורה לעמוד להצבעה באסיפת בעלי המניות של גרינסטון שתתקיים היום. מדובר בעסקה משולשת שבסופה יגיע כסף מקופתה התפוחה של גרינסטון לידי בעלת השליטה בה, לידר (55.8%).

גרינסטון תרכוש מרכז מסחרי בוורשה מדסטני אחזקות, הנמצאת בשליטת אבי רויכמן ואריה עובדיה. גרינסטון תקבל כחלק מהעסקה שטח נוסף שעבר פיתוח חלקי והמיועד להקמת שטחי מסחר.

בתמורה תשלם גרינסטון לדסטני מזומן ואמצעי תשלום נוספים המסתכמים בכ-115 מיליון שקל. התשלום במזומן יכלול 50 מיליון שקל, והלוואת מוכר בסכום של 39 מיליון שקל שתוחזר ב-12 תשלומים שווים במשך שלוש שנים. כמו כן, גרינסטון תקצה 53 מיליון ממניותיה הנסחרות כיום לפי שווי של 50 אגורות למניה - כלומר, בשווי כספי נוכחי של כ-26 מיליון שקל. עם זאת, הצדדים טוענים שהמחיר הכלכלי למניה של גרינסטון הוא 1.15 שקל.

כחלק בלתי נפרד מהעסקה לידר תמכור תחילה לדסטני 21% ממניות השליטה בגרינסטון תמורת 27 מיליון שקל - כלומר, לפי מחיר 1.043 שקל למניה. ללידר ניתנה אופציית PUT למכור לדסטני בעוד שלוש שנים 25 מיליון מניות נוספות של גרינסטון בסכום כולל של 28.5 מיליון שקל, המשקף מחיר של 1.132 שקל למניה. לאחר שלוש שנים תחזיק דסטני ב-60% מגרינסטון, לידר תחזיק רק ב-9% מהמניות, והציבור ידולל מ-44% ל-31%.

נוסף על כך, רויכמן ועובדיה יבקשו לאשר להם לקבל 1.56 מיליון שקל בשנה בעבור שירותי ניהול שיעניקו לגרינסטון (88 אלף שקל בחודש). לידר תקבל 420 אלף שקל בשנה בעבור הניהול במקום 720 אלף שקל כיום.

לגרינסטון אין כיום פעילות, אבל יש לה קופת מזומנים של 79 מיליון שקל. כמו כן, גרינסטון מחזיקה בחברה-הבת, RVB, הרשומה במאזן לפי שווי 32 מיליון שקל; החברה-הבת מחזיקה בנדל"ן להשקעה בשווי של 25 מיליון שקל לצד נכסים פיננסיים למכירה בשווי של 4 מיליון שקל.

בעל המניות מהציבור בגרינסטון, עו"ד שאול ארמה, שלח מכתב לבעלי השליטה, ובו העלה טענות קשות נגד העסקה. ארמה אמר כי הדירקטורים פועלים לפי הנחיות של עובדיה, רויכמן, יצחק אפלויג, יו"ר הדירקטוריון, ויאיר פודים המנכ"ל. לדבריו, לידר מקבלת תמורה גבוהה בעבור מניותיה, ואילו בעלי המניות מהציבור מפסידים בעסקה. כמו כן, ארמה מבקש כי החברה תציג הערכת שווי אחרת לנכסים.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker