בעזרת העליות בשוק וצמיחה בביטוח החיים: ביטוח ישיר הרוויחה 31.9 מ' ש'

ברבעון המקביל הרוויחה החברה 3.2 מיליון שקל; צמיחה של 10% היו בפרמיות ל-319.6 מיליון שקל

נתן שבע
נתן שבע

חברת ביטוח ישיר (איי.די.אי.) הרוויחה 31.9 מיליון שקל ברבעון השלישי של השנה לעומת 3.2 מיליון שקל ברבעון המקביל של השנה. הגידול ברווחים מגיע מצמיחה של 10% בפרמיות שהחברה גובה בגין הביטוחים ל-319.6 מיליון שקל אבל גם מהעובדה כי הרבעון השלישי היה חזק בשוק ההון לעומת הרבעון המקביל שהיה רבעון חלש.

הרווחים של חברות הביטוח מגיעים משתי פעילויות מרכזיות: האחת היא פעילות הביטוח והאחרת היא פעילות ההשקעות של הכספים שהחברה גובה ורווחים מניהול תיק הנוסטרו. מה שמייחד את חברת ביטוח ישיר היא פעילות ללא שימוש בסוכנים, פעילות ששוחקת את הרווחיות של החברות הגדולות.

רביב צולר, מנכ"ל איי.די.איי חברה לביטוחצילום: דודו בכר

מה שעוד ממשיך לשפר את הרווח של החברה ברבעונים האחרונים היא הצמיחה ברווחים בתחום ביטוח החיים (ריסק). הרווחים מתחום זה צמחו ב-59% ל-19.9 מיליון שקל - מרבית הרווח לחברה. הצמיחה באה בעזרת גידול של 13% בפרמיות ל-73 מיליון שקל.

תחום פעילות רכב רכוש שנחשב לתחום תחרותי בענף ובעל שיעורי רווחיות נמוכים הצליח להניב לחברה רווח של 15.5 מיליון שקל, קצת יותר מפי שלושה מהרבעון המקביל. את הגידול מסבירה החברה בעלייה בהכנסות מהשקעות.

תחום ביטוח החובה עבר לרווח של 5 מיליון שקל לעומת הפסד של 14.9 מיליון שקל ברבעון המקביל ב-2011, גם פה נרשם מרבית השינוי מהכנסות מהשקעה. תחום ביטוח רכוש תרם רווח של 10.2 מיליון שקל לעומת 7.8 מיליון שקל ברבעון המקביל.

רביב צולר, מנכ"ל החברה, אמר היום: "אנו שמחים לסכם רבעון מצוין עבור החברה בו אנו ממשיכים להציג צמיחה בפרמיות וברווח בכל תחומי הפעילות. צמיחה עקבית זו מושגת ללא גידול משמעותי בהוצאות וזאת הודות, בין היתר, למהפכת הדיגיטציה שאנו מובילים מזה מספר שנים. גם הרבעון אנו עדים ליכולות החיתום הייחודיות של ביטוח ישיר ונהנים מרווחים משמעותיים מפעילות הביטוח, לצד התרומה של ההכנסות מהשקעות".

לפני מספר חודשים רכשה קרן באטרי 17% מאיי.די.איי ביטוח תמורת כ- 124 מיליון שקל, המייצגים שווי של כ-730 מיליון שקל לאיי.די.איי ביטוח. תמורה נוספת של עד 12 מיליון שקל, המייצגים השלמה לשווי של 800 מיליון שקל לאיי.די.איי ביטוח. סכום זה יתקבל בעתיד באם יתקיימו תנאים מסוימים.

מניית ביטוח ישיר בשנה האחרונה

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker