מורגן סטנלי והזרים הקפיצו את כלל ביוטכנולוגיה ב-10.5%

המניה קפצה במחזור של 7.7 מיליון שקל, שגדול פי 6 מהמחזור היומי הממוצע במניה, זאת בעקבות המלצת קניה של מורגן סטנלי למניית טבע שהביאה לרכישות של משקיעים זרים

יורם גביזון
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
i-gold advertisement
מעבר לטוקבקים
יורם גביזון

מניית כלל ביוטכנולוגיה נסקה ב-10.5% במחזור של 7.7 מיליון שקל, שגדול פי 6 מהמחזור היומי הממוצע במניה, בעקבות המלצת קניה של מורגן סטנלי למניית טבע שהביאה לרכישות של משקיעים זרים.

ראובן קרופיק, מנכ"ל כלל ביוטכנולוגיהצילום: יח"צ

האנליסט דיוויד רייזינגר ציין, לקראת המפגש ב-11 בדצמבר שבו תכריז טבע על האסטרטגיה החדשה שלה, כי יש לעקוב אחרי העדכון שתיתן טבע בנוגע לשתי תרופות מקוריות שלה. האחת היא הנוגדן CTO11 שמפתחת חברת קיורטק, הנשלטת על ידי טבע (75% בדילול מלא) ומוחזקת ע"י כלל ביוטכנולוגיה (11.2%). קיורטק מפתחת תרופות לטיפול במחלות סרטן שונות באמצעות ויסות ועידוד מערכת החיסון. קיורטק עומדת לפרסם ברבעון הראשון של 2013, או אף בדצמבר 2012, את תוצאות הניסוי בשלב השני ב-CTO11 לטיפול בסרטן המעי הגס בשילוב עם התרופה FOLFOX .

מורגן סטנלי מצטט פעילים בשוק ההון שסבורים כי התרופה מוערכת בחסר נוכח ההתלהבות של השוק מתרופה דומה שמפתחת בריסטול מיירס סקוויב ופועלת באמצעות מנגנון דומה (Pd-1 Anti) לזה של קיורטק. Pd-1 הוא קולטן שמסייע לתאי הסרטן לחמוק מהמערכת החיסונית של הגוף. התרופה של בריסטול נכנסה לא מכבר לשלב השלישי והמכריע של הניסויים הקליניים לטיפול בסרטן ריאות, סרטן כליות וסרטן עור גרורתי.

מנית כלל ביוטכנולוגיה בשנה האחרונה

במורגן סטנלי סבורים שפיתוח תרופות נגד סרטן יהיו אחד מעמודי התווך של האסטרטגיה החדשה של טבע לפיתוח תרופות מקוריות. כלל ביוטכנולוגיה נפלה ב-43% ב-12 החודשים האחרונים, על רקע הערכות שטבע תזנח חלק משיתופי הפעולה שלה עם החברה בעקבות הבחינה המחודשת של תיק התרופות המקוריות שלה על ידי פרופסור מייקל היידן, מנהל המו"פ הגלובלי החדש של טבע.

עשו לנו לייק לקבלת מיטב הכתבות והעדכונים ישירות לפייסבוק שלכם

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker