בריטיש ישראל: עלייה של 5% ב- NOI ל-158 מיליון שקל

חברת הנדל"ן, שנרכשה לפני כשנה על ידי מליסרון שבשליטת ליאורה עופר, רשמה גידול של 4% ב-EBITA ל-150 מיליון שקל ■ היקף השערוכים ברבעון: 80 מיליון שקל

ערן אזרן
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
ערן אזרן

חברת הנדל"ן בריטיש ישראל, שנרכשה לפני כשנה על ידי מליסרון שבשליטת ליאורה עופר, הרוויחה במהלך הרבעון השלישי 91 מיליון שקל. מדובר בגידול של 57% בהשוואה לרבעון המקביל. עיקר הגידול ברווחים נובע משערוך נדל"ן של 80 מיליון שקל שביצעה החברה במהלך הרבעון, וכן מצמיחה אמיתית בהכנסות מהשכרה ואחזקה של נדל"ן.

בריטיש ישראל עוסקת בניהול והשכרת קניונים, מרכזים מסחריים, מבני תעשיה ובנייני משרדים. מניות החברה אינן נסחרות בתל אביב (בעקבות עסקת הרכישה על ידי מליסרון), אך היא ממשיכה לדווח על מאחר שבעבר הנפיקה אג"ח סחיר בהיקף של 2.5 מיליארד שקל (ע.נ). החברה מחזיקה בין השאר, בגרנד קניון בחיפה, קניון רננים וקניון רחובות. שיעור התפוסה בנכסי החברה, שמנוהלת על ידי אבי לוי, עומד על כ-98% בקניונים, וכ-94% במרכזים המסחריים.

אבי לויצילום: סיוון פרג'

במהלך הרבעון השלישי ערכה בריטיש, באמצעות חברת השמאים החיצונית ברק, פרידמן, כהן ושות', הערכות שווי לנכסיה, שהעלתה את שוויים לכ-2.5 מיליארד שקל. הערכות השווי אפשרו לחברה לרשום רווחי שערוך על נדל"ן להשקעה בהיקף של 80 מיליון שקל – גידול של 136% בהשוואה לרבעון המקביל.

אל רווחי השערוך הצטרף גידול אמיתי של 7% בהכנסות מהשכרה, ניהול ואחזקה של נדל"ן, שעמדו במהלך הרבעון על 224 מיליון שקל. הגידול בהכנסות הנדל"ן בא לידי ביטוי גם בפרמטרים התפעוליים. הרווח הנקי התפעולי (NOI) של החברה, המשמש כפרמטר מקובל להשוואה בין חברות נדל"ן, גדל במהלך הרבעון ב-5% ל-158 מיליון שקל. גם ה-EBITA (רווחים בניכוי הפחתות שאינן תזרימיות) עלו ב-4% ל-150 מיליון שקל.

בקופת בריטיש מזומנים, פיקדונות ונכסים פיננסיים לטווח קצר בהיקף של 387 מיליון שקל. לחברה חוב סחיר ובנקאי של 5.2 מיליארד שקל, וכן חוב של 1.2 מיליארד שקל לחברה האם מליסרון. שיעור המינוף של החברה עומד על 69% (חוב ל-CAPנטו), בהשוואה לשיעור של 72% בסוף 2011. יחס החוב לעומת שווי הנדל"ן שברשותה עומד על 68%, בהשוואה לכ-70% בסוף 2011. מדובר בשיעור מינוף בינוני-גבוה בהשוואה לחברות נדל"ן דומות.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker