היום שאחרי

מחזיקי אג"ח אמפל: "נתבע את מימן על עסקות בעלי עניין"

מחזיקי האג"ח של אמפל מתכוננים ליום שאחרי העברת השליטה ומכינים את התשתית להחזר החוב ■ מעבר להכנת התביעות, תיפגש מחר הנציגות של אמפל בכדי לדון במועמדים אפשריים לניהול החברה

אורן פרוינד

מחזיקי האג"ח של אמפל מתכוננים ליום שאחרי העברת השליטה בחברה לידיהם: הערב (ב') מבהירים מחזיקי האג"ח של אמפל, באמצעות עו"ד עופר שפירא ואריה דנציגר, כי "גם לאחר העברת השליטה, אנו מתכוננים לתבוע את מימן באופן אישי על שלל עסקאות בעלי העניין שביצע באמפל בעשור האחרון".

יוסי מימןצילום: עופר וקנין

הנושא הראשון שבוחנים עו"ד שפירא ודנציגר לתביעה היא עסקת בעלי העניין שביצע מימן, כשמכר לאמפל 12.5% מאחזקותיו בחברת EMG, מפעילת צינור הגז מישראל למצרים, תמורת 260 מיליון דולר. עילה נוספת לתביעה, על פי שפירא, היא ההלוואה שלקח מימן (22 מיליון דולר) מחברת אמפל לצורך מימון פרויקט האתנול השנוי במחלוקת בקולומביה . 

אמפל הודיעה הערב באופן רשמי על העברת השליטה בחברה לידי מחזיקי אגרות החוב שלה. ב-6 לדצמבר תגיש הנהלת החברה בקשה לבית המשפט המחוזי בניו יורק להמרת חוב של 850 מיליון שקל למניות החברה - בכך יהפכו מחזיקי איגרות החוב - כגון כלל, מנורה, הראל ופסגות - לבעלי השליטה החדשים של אמפל. 

עופר שפיראצילום: ויקטור בזרוקוב

עם זאת, מחזיקי איגרות החוב לא ממתינים להעברת השליטה בפועל. מחר תתכנס הנציגות של מחזיקי איגרות החוב כדי לדון בהתפתחויות ולבחור מועמדים אפשריים לניהול החברה. אחד השמות שעלו בעבר לניהול החברה הוא דר' נמרוד נוביק, לשעבר סגן נשיא קבוצת מרחב שהודח מתפקידו לפני שנה ופתח בתביעה אישית נגד מימן. אלא שמאז הודיע אתמול מימן על ויתור השליטה בחברה, לא חלה התקדמות כלשהי במועמדותו. 

נושא נוסף שתדון בו הנציגות של אמפל היא תוכנית הגשת התביעות נגד בכירי אמפל. עו"ד שפירא ודנציגר מבהירים כי יוסי מימן עצמו וסמנכ"לית הכספים שלו, אירית אילוז, יהיו בין הנתבעים. "יש לנו עילות לתביעות אישיות נגד בכירים באמפל וגם נגד מימן ואילוז", אמרו עורכי הדין בשיחה עם The Marker.

נמרוד נוביקצילום: תומר אפלבאום

אמפל, שאחזקתה העיקרית היא חברת EMG - מפעילת פרויקט צינור הגז ממצרים לישראל, נקלעה לקשיים תזרימיים בסוף 2011 עם התמוטטות שלטונו של חוסני מובארק במצרים. פרויקט צינור הגז סבל מפיצוצים חוזרים ונשנים ועיכב את זרימת הגז מעבר למה שציפתה ההנהלה. כתוצאה מכך התקשתה אמפל להחזיר חובות של 850 מיליון שקל למחזיקי האג"ח והחלה בניסיונות בגיבוש הסדר נושים שכשלו פעם אחר פעם.

עשו לנו לייק לקבלת מיטב הכתבות והעדכונים ישירות לפייסבוק שלכם


תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker