ערן אזרן

צניחה של 42% ברווח התפעולי של אורמת טכנולוגיות, החברה הבת של אורמת תעשיות שבשליטת משפחת ברוניצקי (22.5%) וקרן פימי של ישי דוידי (22.5%) - כך עולה מדו"חות החברה לרבעון השלישי של 2012 שפורסמו הלילה בארה"ב.

החברה, שנסחרת בניו יורק, דיווחה אמנם על גידול של 23% בהכנסות ל-136 מיליון דולר (הכנסות שיא ברבעון), אולם עלייה של 37% בעלויות המכר והוצאות חד פעמיות קיזזו את הגידול בהכנסות, והעבירו את החברה לקיטון בשורות הרווח התפעולי והנקי.

מנכ"ל פימי ישי דוידיצילום: עופר וקנין

אורמת תעשיות, שמנוהלת על ידי יהודית (דיתה) ברוניצקי, עוסקת בפיתוח וייצור טורבינות כוח להספקת אנרגיה חשמלית ובפיתוח פרויקטי אנרגיה חילופית. החברה - שנסחרת בתל אביב לפי שווי שוק של 2.5 מיליארד שקל - מחזיקה בחברות בת שונות (ביניהן אורמת טכנולוגיות) באמצעותן היא פועלת בעולם.

אורמת הסבירה כי הירידה המשמעותית ברווח התפעולי והנקי נבעה מכמה סיבות עיקריות: הפחתת ערך של 6 מיליון דולר לתחנת הכוח OREG 4, שולי רווח נמוכים במגזר החשמל, הפחתה חשבונאית של 7.3 מיליון דולר למסים, וכן כתוצאה מהפסד של 3.8 מיליון דולר מהוצאות גידור על חוזי נפט וגז.

עם זאת, החברה האם, אורמת תעשיות, הדגישה בדיווח הבוקר לבורסה כי על פי כללי ה-IFRS, היא כבר זקפה בעבר הפסד מירידת ערך בגין תחנת הכוח OREG 4, כך שההשפעה של ירידת הערך על דו"חתיה לרבעון השלישי, שצפויים להתפרסם בשבוע הבא, תהיה נמוכה מהסכום שהחברה הבת אורמת טכנולוגיות הפרישה.

בנוסף לכך, גם אורמת טכנולוגיות הדגישה כי בניכוי ההוצאות החד פעמיות, נרשם גידול של כ-3% ב-EBITDA (רווח לפני ריבית, מיסים, פחת והפחתות) ל-48.2 מיליון דולר, בהשוואה ל-46.7 מיליון דולר ברבעון המקביל. כמו כן החברה ציינה כי צבר ההזמנות שלה עומד כעת על 191.6 מיליון דולר.

בשורה התחתונה סיימה אורמת את הרבעון בהפסד של 582 אלף דולר, לעומת רווח של 866 אלף דולר ברבעון המקביל. למרות ההפסד, ברוניצקי הביעה סיפוק לנוכח תוצאות הרבעון השלישי. "ההכנסות עלו ב-23% על רקע עלייה חזקה בהזמנות במגזר המוצרים והייצור בתחנות הכוח גדל בכמעט 12%", אמרה. "בניכוי הפחתות חד פעמיות וההוצאות בגין חוזי ההגנה על הנפט, הרווח התפעולי הסתכם ב-25.3 מיליון דולר".

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker