קרן אמריקאית הכפילה את שווי חברת טיהור שפכים ישראלית תוך שנתיים

קרן השקעות אמריקאית תשקיע 7 מיליון דולר בחברת אלקון הפרטית לפי שווי של 57 מליון דולר ■ גורפונג, רקנאטי וחברת מולודן השקיעו ב-2010 לפי שווי של 28 מיליון דולר

ואדים סבידרסקי
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
i-gold advertisement
מעבר לטוקבקים
ואדים סבידרסקי

חברת אלקון מרכז מחזור, חברה פרטית ישראלית העוסקת בטיהור שפכים תעשייתיים בישראל הנחשבים לחומרים מסוכנים, הצליחה תוך חודשיים להביא משקיע זר חדש אשר השקיע בחברה לפי שווי כפול מזה שנרשם לפני שנתיים.

החברה דיווחה כי אתמול נחתם הסכם השקעה עם קרן השקעות אמריקאית בלתי קשורה לחברה ובעלי מניותיה בהיקף של עד 7 מיליון דולר לפי שווי החברה של 57 מיליון דולר.

השקעת הקרן תתבצע רק במידה ובמהלך 5 השנים שלאחר חתימת ההסכם תינתן לקרן הזכות להשתתף בחלק ממימון פעילותה של אלקו, אשר בראש דירקטוריון שלה עומד מורדכי גורפונג - בעל השליטה בתדאה (11.6%).

סבב גיוס הון האחרון של אלקון הפרטית היה בשנת 2010. אז השקיעו 4 מתוך 7 בעלי מניות הקיימים לאותה העת, כ-3.75 מיליון דולר כנגד הקצאת 13.3% מהון המונפק של אלקון, לפי שווי של 28 מיליון דולר. בין המשקיעים הללו היו, מורדכי גורפונג, המחזיק בעצמו כ-13.6% ממניות אלקון ומכהן ביו"ר; לני רקנאטי המחזיק כ-17.4% ממניות אלקון וחברת השקעות בחברות מתחומים שונים; מולודן, אשר רכשה 2.6% מהון מניות של אלקון בתמורה ל-750 אלף דולר ובראשה גם עומד מורשכי גורפונג.

מולודן, שמכרה את פעילות ייצור חוטי נחושת שלה בשנת 2008 בתמורה לכ-38 מיליון דולר, משתתפת בקבלת החלטות באלקון, חלוקה, מימון הפעילות ועוד מטעם ההסכם בין כל בעלי המניות באלקון.

במהלך שנת 2011, רשמה החברה ירידת ערך של השקעתה באלקון בשיעור של כ-19% והיום קרן אמריקאית העריכה, באמצעות העסקה האחרונה, כי שווי החברה נכון לסוף 2011 היה נמוך מדי.

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker