סיון איזסקו

בניגוד לציפיות, בנק ישראל לא מיקד את טיוטת דו"ח הביקורת על בנק מזרחי טפחות ברפיסות הניהולית של יעקב פרי. פרי זכה אמנם לפרק שלם - שעוסק רק בו ובהתנהלותו - אך המסר המרכזי בטיוטת הדו"ח של בנק ישראל נוגע דווקא לסדרי העדיפויות הערכיים של בעלי השליטה וחברי הדירקטוריון מטעמם.

מטיוטת הדו"ח עולה כי חברי הדירקטוריון עסוקים באופן אובססיבי במאבקי הכוחות בין קבוצת ורטהיים לקבוצת עופר, וזאת מחשש שמי מהקבוצות תזכה חס וחלילה לייצוג עודף של דירקטורים מטעמה באחת מוועדות הדירקטוריון - ובכך יופר האיזון של מידת ההשפעה בין שתי קבוצות השליטה בבנק. התמונה המצטיירת היא תמונה מדאיגה, שלפיה חלק מהדירקטורים במזרחי טפחות עסוקים קודם כל בטובתם האישית וטובתו של בעל ההון שמינה אותם לתפקיד, ואילו טובת הבנק מדורגת במקום נחות יותר במדרג סדרי העדיפויות.

אלי יונס ויעקב פריצילום: עופר וקנין

ככל הנראה, הרקע לסדרי העדיפויות האלה הוא החשיבות העליונה שנציגי בעלי השליטה בבנק מייחסים למאזן הכוחות בין שתי קבוצות השליטה. יו"ר הבנק פרי מוצג בדו"ח כמי שהתקפל בפני תכתיבים של בעלי השליטה, גם כאשר אלה לא שירתו את טובת הבנק - ועל כך ספג ביקורת מבנק ישראל. מנגד, המנכ"ל, אלי יונס, מוצג כדמות כוחנית, שפעלה לטובת הבנק.

בטיוטת דו"ח הביקורת, יונס ספג ביקורת על הנימוסים וההליכות שלו, וננזף על המכתב שכתב לדירקטור בייגה שוחט. ואולם, בעוד שחלק מהדירקטורים מצטיירים בטיוטת הדו"ח כמי שדאגו בעיקר לעצמם, יונס מצטייר כמי שפעל מתוך דאגה לטובת הבנק - וכמי שהתריע במשך שנה שלמה כמה פעמים על הבעיות בוועדת הביקורת של הבנק, עוד לפני שהדירקטוריון זיהה את הבעיה. ההתרעות של יונס לא מצאו אוזן קשבת בדירקטוריון, שהיה עסוק בדברים "חשובים יותר" - כמו ענייניהם האישיים וניהול מאבקי כוחות עבור בעלי השליטה - עד שלבסוף יונס התפרץ על הדירקטורים במכתב חריף.

בימים אלה מחפשים בעלי השליטה במזרחי טפחות מחליף ליו"ר הקודם, יעקב פרי, שפרש מהבנק בשבוע שעבר. מי שישקול להתמודד על התפקיד צריך לקחת בחשבון שקבוצות ורטהיים ועופר שותפות לשליטה בבנק כבר 18 שנה, אך עדיין מתנהלות כיריבות מרות. לפי טיוטת דו"ח בנק ישראל, את המאבקים שקבוצות ורטהיים ועופר מנהלות ביניהן - הן מכניסות עמוק לתוך עבודת הדירקטוריון. כל בנקאי שיתמודד על תפקיד יו"ר הדירקטוריון צריך לשקול פעמיים אם הוא מעוניין להכניס את עצמו לקלחת הרותחת הזו.

יונס, כמי שמנהל את הבנק ב-8.5 השנים האחרונות, הוא מועמד טבעי לתפקיד היו"ר. הוא גילה יכולות ניהוליות, שהקפיצו את ביצועי מזרחי טפחות. אך לפני שיונס נענה לתפקיד, עליו לברר עם בעלי השליטה האם הם מחפשים גננת ומריונטה לתפקיד היו"ר, או שהם זקוקים למנהיג - שיאפשר להם לקחת צעד אחורה ולהותיר את הובלת הארגון בידי היו"ר החדש.

תגובות

משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker