לאומי: הגידול ביתרות השורט מבשר תיקון בשוק המניות

מניות הבנקים נותרו אטרקטיביות עם מכפיל הון ממוצע של 0.8%

רם עוזרי

דו"ח יתרות השורט שהתפרסם בשבוע שעבר מעלה כי מתחילת אוקטובר ועד לתאריך ה-25 באוקטובר עלו יתרות השורט על מדד המעו"ף בכ-30%, ואילו יתרות השורט על מדד ת"א 75 והיתר רשמו עלייה של כ-11.4%. נמרוד צ'סניק, אנליסט שוק מקומי בבנק לאומי סבור שמדובר בסימן נוסף לשינוי מגמה קרוב בשוק המניות הישראלי. "מדובר בעלייה משמעותית, ממנה נגזר כי מתרבות ההערכות לתיקון כלפי מטה בשוק המניות" כתב צ'סניק היום.

"לאחר מהלך העליות המשמעותי שחל לאחרונה בשוק המניות המקומי והביא לצמצום הפער ביחס לחו"ל, צפוי המסחר להתנהל בהתאם למגמה מעבר לים. בנוסף ישפיעו על המסחר הדו"חות לרבעון השלישי שיציגו החברות. להערכתנו, עדיין קיימת עדיפות לחשיפה גבוהה יותר למניות בשווקים הבינלאומיים לעומת השוק המקומי", לטענת צ'סניק.

צילום: לימור אדרי

לדבריו, דווקא מניות הבנקים שבשבוע האחרון ירדו ב-1.1% יכולות להיות השקעה אטרקטיבית לטווח ארוך. "מכפיל ההון המשוקלל של הבנקים עומד על כ-0.8. להערכתנו, מדובר במכפיל שאינו גבוה בהסתכלות ארוכת טווח - ולכן אנו מותירים את המלצתנו להחזיק בסקטור מעל משקלו במדד".

מניות הבנקים ריכזו לדברי צ'סניק עניין רב על רקע פרסום המגבלות החדשות של בנק ישראל בתחום המשכנתאות. מלבד הפגיעה שתביא איתה ההגבלה בתחום המשכנתאות על פעילות הבנקים, גם הורדת הריבית שעליה הודיעה בנק ישראל באופן מפתיע לא תורמת לאופטימיות של הבנקים. צ'סניק מציין בהקשר זה כי מהודעת הריבית עולה כי אינדיקטורים שנאספו במהלך החודש מחזקים את ההערכה כי קצב הצמיחה במשק התמתן לכ-3%, וההערכות הן כי מגמה זו תימשך גם בתחילת השנה הבאה.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker