מיזוג הדס ארזים והלמן אלדובי מתקדם: הדירקטוריונים אישרו

בית השקעות המאוחד ינהל נכסים בהיקף של 15 מיליארד שקל לכ-350 אלף לקוחות כאשר השליטה תתחלק באופן שווה בין בעלי השליטה

שלי אפלברג
שלי אפלברג
שתפו בפייסבוק
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקיםכתוב תגובה

המיזוג בין בתי ההשקעות הלמן-אלדובי והדס ארזים, שהתרחש על רקע ההכבדה הרגולטורית, ממשיך להתקדם. הדירקטוריונים של שני בתי ההשקעות אישרו את מיזוג פעילות הגמל. המיזוג אמור להיכנס לתוקפו רק לאחר האישורים הרלוונטים מהרגולטורים.

 המיזוג המלא צפוי להתרחש במחצית הראשונה של 2013. בית ההשקעות הממוזג ינהל נכסים בהיקף של יותר מ-15 מיליארד שקל לכ-350 אלף לקוחות. השליטה בבית ההשקעות צפויה להתחלק באופן שווה בין בעלי השליטה בהלמן-אלדובי ובין בעלי השליטה בהדס ארזים. אורי אלדובי יכהן כיו"ר בית ההשקעות. רמי דרור, כיום מנכ"ל הדס ארזים, ימונה לנכ"ל בית ההשקעות.

רמי דרורצילום: עופר וקנין

האסטרטגיה של הגוף הממוזג תתמקד במוצרים לחיסכון לטווח בינוני ולטווח ארוך, בהם קרן פנסיה, מגוון גדול של קופות גמל והשתלמות, קופות גמל והשתלמות בניהול אישי (IRA), קרנות נאמנות, קרנות אג"ח המתמחות בחוב הבנקאי, ניהול תיקים ועוד.

אורי אלדובי הסביר כי "המיזוג של בתי ההשקעות הוא מהלך סינרגטי מתבקש לאור הרגולציה בתחום שוק ההון. לאחר שבדקנו שיתופי פעולה עם בתי השקעות שונים, הגענו למסקנה כי שיתוף הפעולה עם הדס ארזים הינו המהלך האופטימלי שיביא להתייעלות ולמקסום היתרונות היחסיים של כל אחד מבתי ההשקעות, לטובת הלקוחות".

רמי דרור הוסיף כי "המיזוג צפוי להפוך את בית ההשקעות לשחקן מרכזי ואחד מעשרת בתי ההשקעות הגדולים בישראל. אני מאמין, כי שילוב החוזקות של כל אחד מהצדדים יאפשר לנו להעניק ללקוחותינו ערך מוסף משמעותי שיבוא לידי ביטוי הן במוצרים והן בשרות מקצועי".

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker