סרגון: הירידה בהכנסות תימשך גם ברבעון הבא

יצרנית המערכות האלחוטיות בפס רחב פיספסה את תחזיות האנליסטים והנמיכה גם את תחזיתה העצמית

ואדים סבידרסקי
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
ואדים סבידרסקי

סרגון, יצרנית המערכות האלחוטיות בפס רחב, אשר מניותיה נסחרות הן בארץ והן בוול סטריט, סיכמה היום את פעילותה במהלך הרבעון השלישי 2012. החברה דיווחה על הכנסות רבעוניות של 118 מיליון דולר, גידול של 2% בהשוואה למחזור מכירות במהלך הרבעון אשתקד.

עם זאת, החברה פיספסה את תחזית האנליסטים הקודמת לבמכירות רבעוניות של 130 מיליון דולר. מרבית ההכנסות של החברה נבעו מהשוק באמריקה הלטינית (34%) ובאירופה (23%).

עירא פלטיצילום: אורה בשן

בשורה התחתונה, דיווחה החברה על רווח נקי מתואם (Non-GAAP) של 3.3 מיליון דולר או 9 סנט למניה לעומת רווח של 0.6 מיליון דולר או 2 סנט למניה בלבד עליו דיווחה ברבעון המקביל. האנליסטים חזו רווח של 8 מיליון דולר או 20 סנט למניה. במהלך הרבעון יצאו מקופת החברה כ-900 אלף דולר בגין פעילותה השוטפת ובקופתה נותרו נזילים בסך של 45 מיליון דולר.

עירא פלטי, נשיא סרגון, אמר היום: "אנו מרוצים מהעובדה כי הצגנו שולי רווח גולמי בהתאם ליעדינו ושולי רווח תפעולי של 4%. אנו ממשיכים להתקדם בהצלחה לעבר מטרות הרווחיות שהגדרנו. אנו אופטימיים בהסתכלות על עסקינו בשל מיצובנו הטוב במגזר. עם זאת, אנו לא חסינים בפני גורמים מקרו כלכליים אשר גרמו להאטה בצמיחה יותר מהצפוי במהלך המחצית השנייה של השנה. אנו צופים להמשך ירידה בהכנסות גם ברבעון הבא, זאת לאחר שצבר ההזמנות קפץ לרמות שיא במהלך הרבעון הקודם".

"לאור עדכון כלפי מטה בתחזית ההכנסות העצמית, אנו מאיצים יישום של מספר שינויים ארגוניים, כגון מיזוג שתי קבוצות פתרונות שלנו וייעול מבנה ההנהלה האזורית באסיה. אנו מעריכים כי מהלכים אלו יובילו לצמצום הוצאות התפעוליות הרבעוניות של החברה ב-11% ואף להגדיל רווח נקי ב-2013".

מניית סרגון בת"א בשנה האחרונה

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker