ואדים סבידרסקי

פיינל אלגו טרייד, בשליטת ידידיה שמעונוב, הודיעה לשלד הבורסאי עילוי פיננסי עמו נמצאת בהליך השלמת מיזוג, כי לאחר השלמת הרכישה בכוונתה ליצוק לתוכו פעילות של מסחר אלגוריתמים. פעילות זו כוללת מסחר אוטומטי רובוטי ממוחשב בשווקי העולם, לרבות מסחר במניות, מט"ח וסחורות.

כמו כן, בכוונת הרוכשת להזרים הלוואת בעלים ללא ריבית והצמדה בסך של 5 מיליון שקל לצורך מימון פעילות זו.

בורסת ת"אצילום: בלומברג

בכוונת פיינל אלגו טרייד לפעול בתיווך עסקות פיננסיות, מסחר במניות, סחורות ומט"ח בתדירות גבוהה. המסחר צפוי להיתבצע על ידי מיחשוב אלגוריתמי בשוקי העולם והשקעות בכל עיסוק חוקי.

בסוף אוגוסט האחרון, חתמו ירון ייני וקרן פידליטי על הסכם מכירת השליטה (45%) בשלד בורסאי, עילוי פיננסי, לפיינל אלגו טרייד בתמורה ל-2.3 מיליון שקל עם אופציית PUT למכירת 14% נוספים. תמורה זו שיקפה אז מחיר של 5 אגורות למניה אחת. כיום, נסחרת המניה במחיר של 7.5 אגורות המשקף שווי שוק של החברה של כ-7 מיליון שקל.

כעבור מספר שבועות, מיהר שמעונוב עם מימוש השקעותיו טרם השלמת העסקה ומכר 10 מיליון מניות במחיר של 20 אגורות ליחידה למשקיע אמריקאי, ג'וזף צ'יכרלי. כעבור שבועיים ניהל שמעונוב מגעים למכירת 5 מיליון מניות נוספות עם צד שלישי במחיר של 10 אגורות ליחידה. מימושים אלו היוו כשליש מחלקה של פיינל אלגו טרייד בשלד.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker