בהמתנה לברננקי: הדולר התחזק ב-0.65% ל-3.855 שקלים

היום ב-20:00 תתפרסם הודעת הריבית בארה"ב; ההידרדרות בביטחון העסקים בגרמניה מחלישה את היורו מול הדולר

ואדים סבידרסקי
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
ואדים סבידרסקי

המסחר בזירת המט"ח המקומית התנהל בעליות שערים תוך פיחות במטבע המקומי. השקל נחלש מול הדולר ב-0.6% ושערו היציג נקבע ברמה של 3.855 שקלים, זאת בהמתנה להודעת הריבית בארה"ב היום ב-20:00 בערב. היורו התחזק מול המטבע המקומי ב-0.25% לרמה יציגה של 4.994 דולר. בעולם, מתחזק המטבע האמריקאי ב-0.2% מול היורו לרמה של 1.296.

ביטחון העסקים בגרמניה שירד במפתיע לרמה הנמוכה ביותר מאז פברואר 2010, מכביד על הבורסות ועל המטבע האירופי. נראה כי המשבר המשתולל באירופה מחלחל עמוק יותר גם לכלכה הגדולה ביותר ביבשת, שנמצאת עדיין במצב טוב. מכון IFO פירסם היום כי מדד האווירה העסקית ירד ל-100 נקודות, לעומת 101.4 נקודות בספטמבר - הירידה השישית ברציפות. כלכלנים חזו דווקא כי תירשם עלייה במדד ל-101.6 נקודות.

בזירת המקרו האמריקאית ממתינים המשקיעים לוועדת השוק הפתוח של הבנק הפדרלי (FOMC) שהחלה אתמול את פגישתה בת היומיים שבסופו יפרסם הבנק המרכזי את החלטת הריבית והמדיניות שלו. ישיבת הריבית הנוכחית היא הראשונה מאז הודעת הבנק הפדרלי על השקת תוכנית הרחבה כמותית שלישית (QE3) מאז תחילת המשבר.

עוד יתפרסם הערב נתון המעיד על מספר התחלות בניה חדשות ברחבי ארה"ב במהלך חודש ספטמבר. קונסנזוס הכלכלנים צופה כי החלו להיבנות 385 אלף יחידות דיור, מדובר בעלייה קלה ביחס ל-373 אלף התחלות בנייה בחודש לפני כן.

משה שלום, ראש מחלקת המחקר ב-FXCM ישראל: "כל הגורמים שאמורים להשפיע לחיוב על הדולר מול השקל ממשיכים להתקיים עדיין: הדולר העולמי מתחזק, שוקי המניות בעולם ובארץ יורדים, אין עדיין פעילות מאסיבית של הבנק המרכזי האירופי ומצב טכני חיובי, המכיל גם סטייה חיובית של אינדיקטור המומנטום מול הדולר שלנו. וכך, הדולר הצליח לחצות את קו המגמה התוחם שעצר אותו עד כה, ונראה שהדשדוש שבו הוא שהה בין 3.81 ו-3.82 שקלים כבר אינו בתוקף".

שקל/דולר
דולר/יורו
שקל/יורו
הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker