בלעדי |

הפירמידה של אלרואי מתפוררת: הפועלים השתלט על הנכס העיקרי

הליך הפירוק של אימפריית החברות של רוני אלרואי החל באופן בלתי רשמי ■ בנק הפועלים קיבל הערב צו כינוס זמני על הנכס העיקרי של קמן תעשיות: חברת תאת תעשיות והוא צפוי למכור אותו בחודשים הקרובים

אורן פרוינד
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
i-gold advertisement
מעבר לטוקבקים
אורן פרוינד

הליך הפירוק של אימפריית החברות של רוני אלרואי החל הערב (ב') באופן בלתי רשמי. בשעה שבנק דיסקונט מנהל מו"מ על מכירה של קמן תעשיות, החברה הבת של קמן אחזקות הנחשבת לנכס העיקרי של הקבוצה, בנק הפועלים קיבל הערב צו כינוס זמני על הנכס העיקרי של קמן תעשיות: חברת תאת תעשיות.

בית המשפט המחוזי של מחוז מרכז מינה הערב את עו"ד עופר שפירא, המייצג את בנק הפועלים, ככונס הנכסים הזמני של תאת. כעת צפוי שפירא לנהל מו"מ למכירה של תאת באופן בלתי תלוי בדיסקונט או ברוני אלרואי.

רוני אלרואיצילום: עודד הירש

"קיבלנו כבר מספר הצעות לרכישה של החברה ואני מאמין שנוכל למכור אותה במחיר שיחזיר את סך החוב לבנק ואף יישארו רווחים" אומר הערב שפירא בשיחה עם The Marker. כמי שמונה על נכסיה של לידקום הבורסאית, שחזרה מחדלות פירעון לרווח של 16 מיליון דולר בשנת 2011, ניתן להתייחס לדבריו ברצינות.

בנק הפועלים מחזיק בחוב של 45 מיליון שקל בתאת ומיהר לבקש צו כינוס מאחר ובנק דיסקונט, שביקש בקשה דומה לבית המשפט המחוזי בת"א, החל בימים האחרונים במו"מ למכירת קמן תעשיות לקרן סקיי של צבי יוכמן וניר דגן. בסוף אוקטובר יכריע בית המשפט המחוזי בת"א אם לאפשר צו כינוס זמני לקמן תעשיות, מה שיוביל להליך פירוק כולל של הקבוצה.

משמעות הצו הזמני היא תחילת ההתפוררות של אימפריית החברות שבנה אלרואי במשך העשור האחרון. הקריסה הפיננסית של חברת קמן אחזקות לא רק שמשאירה כתם גדול על המוניטין העסקי של בעל השליטה בחברה, רוני אלרואי (חתנו של יצחק תשובה), אלא גם גורמת נזק כספי כבד בחשבון הבנק הפרטי שלו, שעלך פי ההערכות הפסיד למעלה מ-40 מיליון שקל על ההרפתקה בקמן.

ברמת הקבוצה, חייבת קמן 725 מיליון שקל לנושיה. 140 מיליון שקל מסכום זה הם חוב לבעלי האג"ח (72 מיליון שקל בקמן אחזקות והיתרה בחברה הבת ישאל) והשאר חוב לבנקים ולנושים נוספים. זאת, כשבקופתה של החברה יש 95 מיליון שקל זמינים.

"זה שאלרואי אינו מתראיין לא אומר שהוא הרים ידיים. הוא לא גנב, לא פשע ולא משך משכורות גבוהות מקמן, אלא פשוט נקלע לסיטואציה עסקית בעייתית ומנסה למזער נזקים כמה שניתן", ציינו מקורבים לקמן.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker