למרות הקפאת ההליכים: בקשת פירוק נגד טאו של אילן בן דב

בעוד שבעלי הסדרה הגדולה ב' נותנים לבן דב מרווח נשימה, בעלי אג"ח ג' הגישו בקשת פירוק ודורשים לחקור את התנהלות החברה

שלי אפלברג
שלי אפלברג
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים3
שלי אפלברג
שלי אפלברג

טאו עולה שוב על דרך הפירוק למרות הקפאת ההליכים. מחזיקי איגרות החוב של טאו התפצלו עקב חילוקי דעות בנוגע למשא ומתן עם בעל השליטה אילן בן דב בנוגע לעתידה של טאו.

בשעה שבעלי הסדרה הגדולה ב', המחזיקים ב-400 מיליון שקל מסך החובות, החליטו לתת לבן דב מרחב נשימה ולהמשיך לנהל משא ומתן בתקווה לקטוף את הפירות מהמשא ומתן המתקדם בין בן דב לחיים סבן למכירת פרטנר, בעלי סדרה ג' הקטנה, המחזיקים ב-250 מיליון שקל מהחוב, החליטה לעמוד על זכויותיה ולהגיש בקשת פירוק נגד החברה במטרה לחקור את התנהלות נושאי המשרה בה בשנים האחרונות.  המהלך מנוגד להמלצת נאמן הקפאת ההליכים אשר מונה לחברה וניהל את החברה בשבועות האחרונים במטרה כי תגיע להסדר חוב .

אילן בן דבצילום: מוטי קמחי

עד כה, פעלו הסדרות יחדיו אך עקב חילוקי דיעות, התפוררה הנציגות והתפטרה מתפקידה. בסדרה ב' החליטו להמשיך להיות מיוצגים על ידי עו"ד אמיר בר טוב ובסדרה ג' החליטו לשכור את שירותיו של משרד עו"ד קליר בנימיני ועו"ד רענן קליר. לדברי קליר, "בתקופה האחרונה, במהלך המשא ומתן, בן דב דרש שסכומים שיזרים לקופת הקפאת התהליכים יחזרו אליו לפני שאר החובות. הסכומים שהוא מתעקש עליהם הם קטנים. מעבר לכך, אנו חושבים שהדרך הנכונה להגן על זכויות המחזיקים הינה מינוי מפרק שיגיש תביעות לאחר חקירות".

משרדו של קליר ייצג גם את נציגות סדרה ה' של דלק נדל"ן שהגיע רק באחרונה  להסדר חוב עם הנושים. מקורב לסדרה ב', אשר מתנגדת לפירוק, תקף את המהלך ואמר: "תמיד אפשר לפרק את החברה. יכול להיות שבעוד זמן מה תצא לפועל עסקת פרטנר ואנו נוכל להינות מהעסקה".

מקורבים לאילן בן דב הסבירו כי "הוא מתעסק בעסקות גדולות וטאו כבר הפסיקה להיות בראש מעיניו". לדבריהם, בן דב שפך מאות אלפי שקלים במטרה להשאיר את החברה כעסק חי בחודשים האחרונים "אך אם זאת החלטת המחזיקים, שיעשו מה שהם מבינים. אין לו הרבה מה לעשות בנדון".

גם בפרשת דלק נדל"ן הגישה סדרה אחת בקשת פירוק נגד החברה במטרה ללחוץ על בעל השליטה להזרים יותר כסף , אך החברה לא הידרדרה ישירות לפירוק ובסופו של יום הגיעה לידי הסדר המעניק תספורת של 70% למשקיעים על חוב של 2.15 מיליארד שקל.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker