נתן שבע

שלמה אליהו מכר את מניות לאומי - הפעם בהיקף קטן יותר של 200 מיליון שקל. המניה מרכזת את המחזור הגבוה בשוק בהיקף של 100 מיליון שקל. שלשום כשל אליהו בנסיון להפיץ מניות בהיקף של 900 מיליון שקל - כ-5% ממניות הבנק. זאת לאחר שהגופים הזרים סירבו לקחת על עצמם כמות גדולה כזו של מניות לאחר זינוק של 45% בחודשיים.

המכירה מתבצעת על פי ההערכה במחיר הקרוב למחיר השוק. על פי ההערכה, אי.בי.אי היא בין הגופים שרכשו את המניות והיא צפויה להפיץ אותם לגופים זרים ומקומיים. בעקבות העסקה התחייב אליהו כי לא ימכור מניות נוספות מלאומי בשלושת החודשים הקרובים. בכך מוסר הלחץ מעט מעל מניית לאומי, כשאליהו משדר לשוק כי הוא לא יצטרך למכור עוד מניות כדי לממן את עסקת רכישת השליטה במגדל.

שלמה אליהוצילום: מיכל פתאל

מכירת המניות בלאומי אמורה לעזור לאליהו לממן את רכישת השליטה. פרט להון העצמי אותו מעמיד אליהו לרכישת העסקה הוא יממן אותה באמצעות הלוואות. הוא קיבל אשראי של 2 מיליארד שקל מלאומי תמורת מתן ערבות אישית והוא ישעבד חלק ממניות מגדל ונכסים פרטיים. אליהו גם נטל אשראי של 350 מיליון שקל מבנק דיסקונט.

רכישת מגדל יוצרת עבור אליהו בעיה רגולטורית מכיוון שהוא ייעלה אל מעבר ל-10% מאחזקותיו בבנק, מה שהפיקוח לא מאפשר לו אבל ההערכה כי סוגיה זו תיפתר בסופו של דבר, לאחר שאליהו יעביר את המניות לנאמנות.

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker