בלנק נפגש עם המוסדיים: "לא הסגיר את כוונת יורק בעניין אי.די.בי"

מסתמן: המוסדיים יבחרו נציגות אחת אשר תייצג את האינטרסים של כולם

שלי אפלברג
שלי אפלברג
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
שלי אפלברג
שלי אפלברג

מחזיקי איגרות החוב של אי.די.בי פיתוח בשליטת נוחי דנקנר נפגשו היום בפעם הראשונה עם נציג קרן יורק בישראל, ג'רמי בלנק. קרן יורק החליטה להשתלט על איגרות החוב של אי.די.בי פתוח באמצעות רכישה של 20% בחודשים האחרונים.

מטרת הפגישה היתה לאחד עמדות לקראת אסיפת מחזיקי איגרות החוב שאמורה להתקיים בשבוע הבא. הפגישה שנערכה במשרדי הנאמן חברת הרמטיק, כללה את נציגי הגופים המוסדיים - פסגות, הפניקס, מיטב, גלעד, דש, מגדל והנאמנים של כל הסדרות.

ג'רמי בלנקצילום: מוטי קמחי

בכיר בשוק ההון מסר כי " ג'רמי היה מאוד זהיר ולא דיבר יותר מדי או הסגיר את כוונת פעולת יורק בהמשך הדרך, האם הם רוצים להשתלט על החברה או רק מבצעים סיבוב באמצעות רכישת איגרות החוב בשפל ומכירה במחיר גבוה יותר".

הפגישה נועדה ליצור שיתוף פעולה בין הגופים המוסדיים לקרן יורק ולעדכן בפרטים נוספים את הקרן אשר נציגיה טרם נפגשו עם אנשי אי.די.בי. הצדדים הגיעו להסכמה כי כולם מעוניינים בנציגות מצומצמת אשר תכלול את הגופים הגדולים המחזיקים באיגרות החוב.

פרט לקרן יורק אשר מעוניינת להציע את עצמה לנציגות, גם פסגות, הפניקס ומיטב יגישו מועמדות. כמו כן, החליטו הצדדים להתחיל לחפש עו"ד המתמחה בתחום שייצג את האינטרסים שלהם במשא ומתן מול החברה. בינתיים, למרות ניגוד העניינים בין מחזיקי איגרות החוב הקצרות לארוכות ולאור ניסיון העבר, החליטו הצדדים ליצור נציגות משותפת אשר תייצג את כלל האינטרסים ותאפשר להם לנהל את המשא ומתן באופן יותר תקיף.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker