שטייניץ מברך על התוכנית של האוזר: "החיסכון יגולגל לצרכנים"

האוזר: "המטרה היא לשחרר חסמים, להרחיב ולשכלל את השוק לצורך התפתחותו, תוך שמירה קפדנית על עניינם של המשקיעים"

רם עוזרי

לפני החגים הציג יו"ר רשות ניירות ערך, פרופ' שמואל האוזר, מפת דרכים של הרשות ואת יעדיה לשנים הקרובות. במרכז התכנית שורה של הקלות רגולטוריות על החברות הציבוריות, בדגש על חברות קטנות ובינוניות. היום (ד') הגיש האוזר את התכנית לשר האוצר, ד"ר יובל שטייניץ, שברך עליה.

"התוכנית תוביל לפיתוחו של שוק ההון ולהגברת השקיפות בו. צעדים אלו יגבירו את ההגנה על ציבור המשקיעים ויביאו להגברת האטרקטיביות של שוק ההון הישראלי. כמו כן, צעדים אלו יצמצמו את ההוצאות הכספיות של הגופים השונים בשוק, דבר אשר יגולגל לבסוף לכיסם של הצרכנים", אמר שטייניץ.

שר האוצר יובל שטייניץ ויו"ר רשות ני"ע שמואל האוזרצילום: דוברות משרד האוצר

יש לציין כי מלבד ההקלות הרגולטוריות, מתווה הפעילות של הרשות לשנים הקרובות,  כולל גם צעדי רגולציה חדשים וכלים רגולטוריים לפיתוח שוק ההון. למשל, התוכנית כוללת הסדרה של תחומים שאינם מפוקחים כיום, כגון זירות מסחר, חברות דירוג, ייעוץ למוסדיים ופיקוח על עבודת רואי החשבון המבקרים.

בתחום של פיתוח השוק ניתן לציין פרויקט לקידום השקעות בחברות ציבוריות הפועלות בתחום המחקר והפיתוח עליו הכריזה הרשות לאחרונה, הקמת מערכת הצבעות באינטרנט, הכנסת מכשירים ושחקנים חדשים לשוק ההון, כגון קרנות סל, איגוח, ועוד.

יו"ר רשות ניירות ערך ניצל את הפגישה עם שר האוצר, בה השתתפו גם סגן השר יצחק כהן ומנכ"ל משרד האוצר, דורון כהן, כדי להדגיש כי הרגולציה של הרשות חייבת להיות מידתית ומאוזנת. "המתווה המוצע הוא תולדה של עבודה אינטנסיבית בה הפכנו כל אבן בשוק ההון, נפגשנו עם גורמים רבים ממגוון הקשת והכנו מתווה כולל ורוחבי לצורך שכלול האסדרה בשוק ההון - כל זאת מתוך מטרה לשחרר חסמים, להרחיב ולשכלל את השוק לצורך התפתחותו ותוך שמירה קפדנית על עניינם של המשקיעים", אמר האוזר.

עשו לנו לייק לקבלת מיטב הכתבות והעדכונים ישירות לפייסבוק שלכם

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker