לאחר 20 שנה גרנית הכרמל תימחק מהמסחר באחד העם

קבוצת עזריאלי השלימה את הצעת הרכש למניות גרנית הכרמל תמורת 318 מיליון שקל

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
i-gold advertisement
מעבר לטוקבקים

קבוצת עזריאלי הודיעה היום כי השלימה בהצלחה את הצעת הרכש למניות גרנית הכרמל שבשליטתה. השלמת המהלך תוביל להפיכתה של גרנית הכרמל לחברה פרטית ולמחיקתה מהמסחר בבורסה, לאחר 20 שנים בהם החברה הייתה ציבורית.

סיכויי השלמת הצעת הרכש גברו לאחר שב-10 לספטמבר האחרון העלתה עזריאלי את מחיר הצעת הרכש בכ-20% ל- 5.49 שקל למניה  - המשקף לגרנית שווי שוק של כ-803 מיליון שקל - בדומה להונה העצמי (המיוחס לבעלי המניות) נכון לסוף יוני 2012 .מאז פרסום הצעת הרכש המקורית באמצע אוגוסט מניית גרנית רשמה זינוק של כ- 50% .

דוד עזריאליצילום: ישראל הדרי

בנוסף לכך מה שתרם להשלמת הצעת הרכש הייתה העובדה שעזריאלי הגיעו לאחרונה להבנות עם משפחת לנדאו מבעלי השליטה בבנק איגוד ובחברת חיפושי הנפט והגז רציו על כך שלנדאו (שהנם מיסדי גרנית) ימכרו את אחזקתם (14.3%) תמורת כ-105 מיליון שקל. בעלי מניות גדולים בקרב הגופים המוסדיים הנם מגדל ומנורה המחזיקות כל אחת בכ-4% מהמניות שככל הנראה הסכימו להיענות להצעה .

גרנית, המנוהלת ע"י יוסי זינגר, פועלת בתחומי אנרגיה, תשתיות, מים, גמר בנייה ועוד באמצעות חברות כמו סונול, טמבור, סופרגז ו- GES, אמנם סיימה את הרבעון השני של 2012 עם שיפור בתוצאות, אך עדיין נראה כי ההשקעה של עזריאלי בגרנית הכרמל לא נחשבת עד כה כהצלחה גדולה מבין כל הנכסים שבהם השקיעה עזריאלי עד כה.

קבוצת עזריאלי החזיקה לפני הצעת הרכש כ-60% ממניות גרנית הכרמל. כעת, עם השלמת המהלך בו תשקיע הקבוצה סך של כ-318 מיליון שקלים, תחזיק הקבוצה את מלוא מניות החברה.

הצעת הרכש התקבלה לאחר שלפני כשבועיים האריכה הקבוצה את מועד הקיבול והעלתה את ההצעה המקורית ב-25%, זאת על רקע העלייה במחיר המניה בתקופה שממועד פרסום הצעת הרכש המקורית, באמצע באוגוסט.

את יתרת המניות של גרנית הכרמל לגביהם לא נתנו הודעות קיבול תרכוש קבוצת עזריאלי במסגרת מכירה כפויה ובכך תשלים את מהלך מחיקת חברת גרנית הכרמל מהמסחר.

גרנית הכרמל הינה חברת אחזקות המתמקדת ב- 4 תחומי פעילות עיקריים: אנרגיה, מים, תשתיות וגמר בניה - באמצעות 4 חברות בנות בבעלות מלאה: סונול, סופר גז, טמבור ו- GES.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker