הפניקס תעמיד לצחי סולטן 79 מיליון שקל לרכישת מערכות סולאריות

בנק ירושלים העניק 9 מיליון שקל נוספים למימון עסקת רכישת 122 מערכות הסולאריות בתמורה ל-125 מיליון שקל

שלי אפלברג
שלי אפלברג
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
שלי אפלברג
שלי אפלברג

מבני תעשייה מקבוצת אליעזר פישמן הודיעה אתמול כי מכרה 122 מערכות סולאריות לייצור חשמל בטכנולוגיה פוטו וולטאית לחברת סולג בבעלות צחי סולטן וניר פלג תמורת 125 מיליון שקל.

30% מהעסקה בוצע על ידי מימון עצמי של חברת סולג בשעה שקבוצת הפניקס (באמצעות הפניקס קופות גמל ופנסיה והנוסטרו) , שבשליטת יצחק תשובה, העמידה לחברה הפרטית סולג מימון ל-90% מהעסקה - כ- 79 מיליון שקל - כאשר בנק ירושלים הבנק המנהל את התפעול העמיד לחברה את יתרת 10% מהסכום כ9 מיליון שקל  ובכך איפשר את ביצועה. בנק ירושלים הינו הבנק המפקח על החשבון המלווה את הפרויקט . בסמכותו לבדוק כניסה ויציאה של כספי הפרויקט מהחשבון ועמידה של החברה בתנאי הפיננסים שנקבעו בהלוואה.

חתימת העסקה אשר נסגרה ביום רביעי שבוע שעבר, תאפשר לחברת סולג לרכוש מחברות דרבן, מבני תעשיה, וכלכלית ירושלים את המערכות המייצרות עד 55 קילו וואט למערכת.

לדברי סולג, המערכות שנרכשו פועלות ומייצרות חשמל למעלה משנה, אך השלמת עסקת הרכישה מותנית בתנאים מתלים שונים, ביניהם קבלת אישורי חברת החשמל להמחאת הזכויות על פי הסכמי רכישת חשמל וקבלת כתבי הסכמה מבעלי שיעבודים קיימים ביחס לזכויות הנמכרות.

במועד השלמת העסקה יחתמו החברות מקבוצת פישמן על הסכמי שכירות ביחס לשטחי הגגות עליהם יוקמו המערכות שתימכרנה לסולג. כאשר סולג תשלם להם דמי שכירות בסך 15 אלף שקל שנה למערכת עד לסיום הסכם רכישת המערכת. בתום תקופת השכירות ינהלו הצדדים משא ומתן על התנאים לחתימת הסכמי שכירות חדשים לגבי כל מערכה ומערכת על פי תנאי השוק.

כלכלית ירושלים צפויה לרשום רווח ברוטו לפני מס של 33 מיליון שקל והתזרים הפנוי לה מהמכירה יעמוד על 71 מיליון שקל. מבני תעשייה תרשום רווח של 44 מיליון שקל ודרבן השקעות רווח של 10 מיליון שקל. חברת סולג פועלת בתחום המערכות הסולאריות ומנהלת עד כה מערכות סולאריות בהיקף כולל של כ-10 מגה וואט.

חנה הולנדר, סמנכ"ל, מנהלת מערך המימון בהפניקס מסרה "הרכישה היא חלק ממדיניות ההשקעות של החברה להגדיל את היקף ההלוואות המגובות בנכסים ובתזרימי מזומנים מובטחים לטווחים ארוכים ובתשואות גבוהות ויציבות. בניית תיק ההלוואות נעשה תוך שמירה על תנודתיות ורמת סיכון נמוכה ופיזור רחב. מימון עסקאות מובנות בתחום האנרגיה בכלל, ובתחום ייצור חשמל בפרט, עולה בקנה אחד עם מדיניות זו".

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker