מעלות: רכישת בית השקעות אחר יכולה להביא לצמיחת IBI

במעלות מותירים את תחזית דירוג האשראי כשלילי בעיקר בשל ההיחלשות בתחום הברוקראז' ■ מנגד, מציינים את רמת המינוף הנמוכה ואת היקף הנכסים הנזילים המשמעותי

ואדים סבידרסקי
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
i-gold advertisement
מעבר לטוקבקים
ואדים סבידרסקי

כלכלני חברת דירוג האשראי מעלות S&P נוקבים בדירוג A לבית ההשקעות IBI ומותירים את תחזית דירוג האשראי כשלילי. אמנם הכלכלנים מתרשמים מיציבות, מוניטין, הון ופרופיל נזילות חזקים של בית השקעות, אך לא רואים מקורות צמיחה אורגניים, וסבורים כי הצמיחה תוכל לנבוע מרכישות.

במעלות מעריכים כי ההיחלשות בתחום הברוקראז' (פעילות הליבה של IBI), הדרישות הרגולטוריות הגוברות ומגמת המיזוג והרכישות האחרונה בשוק הישראלי, עלולים להחליש את מעמדה העסקי של IBI בשנה-שנתיים הקרובות.

לחיוב, מציינים במעלות את רמת המינוף הנמוכה יחסית ואת היקף הנכסים הנזילים המשמעותי של בית השקעות. IBI מוגדר כבית השקעות בינוני עם נתח שוק עד 10% המתמחה בעיקר בשירותי מסחר וניהול נכסים כגון קרנות נאמנות, תיקי השקעות ומעט גמל. החברה נהנית ממוניטין חיובי בתחום ניהול ההשקעות בעיקר באפיק הסולידי (אג"ח) וממעמד תחרותי הולם בתחום שירותי המסחר. יחד עם זאת, במעלות לא רואים יתרון תחרותי בולט במערכת ההפצה של IBI.

צבי לובצקי, יו"ר IBIצילום: תומר אפלבאום

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker