מנכ"ל פלאפון גיל שרון מימש אופציות ומכר מניות בזק בכ-2 מיליון שקל

פלאפון שבראשה עומד שרון כבר אינה החברה המכניסה ביותר בקבוצת בזק - בפעם הראשונה מאז 2009; מניית בזק ירדה בשנה האחרונה בכ-29% בתאום דיבידנדים שחולקו

דרור רייך
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקיםכתוב תגובה

מנכ"ל פלאפון גיל שרון מימש אופציות ומכר מניות בזק בכ-2 מיליון שקל, כך הודיעה בזק היום לבורסה. שרון מכר בשתי מנות 438 אלף מניות ו-50 אלף מניות במחירים של 4.61 שקלים ו-4.62 שקלים למניה בהתאמה. מכירה זו הניבה לו הכנסה לפני מס של כ-2 מיליון שקל. מימוש המניות נעשה בעיתוי לא מיטבי מבחינת שרון. מניית בזק ירדה בשנה האחרונה בכ-29% בתאום דיבידנדים שחולקו.

פלאפון שבראשה עומד שרוןף כבר אינה החברה המכניסה ביותר בקבוצת בזק ולראשונה מאז 2009 חזרה לייצר פחות הכנסות מהחברה הקווית - בעקבות התחרות. החברה דיווחה ברבעון האחרון (שני 2012) על הכנסות של 857 מיליון שקל משירותי סלולר, ירידה של 7.4%. בהכנסות מציוד קצה (מכירת טלפונים) פלאפון נשחקת ב-43.3% ל-291 מיליון שקל בלבד.

גיל שרון, מנכ"ל פלאפוןצילום: עופר וקנין

לפלאפון שיעור EBITDA גבוה יחסית של 34.5% או 396 מיליון שקל (ירידה של 20.8%) עקב מהלכי התייעלות. החברה דיווחה ברבעון החולף על שחיקה של 30.5% ברווח הנקי ל-194 מיליון שקל. מנגד, תזרים המזומנים של החברה קפץ ב-450% ל-556 מיליון שקל עקב ההאטה במכירת סמארטפונים, מה שהוביל להקטנת אשראי לקוחות והקטנת מלאים.

ברמה התפעולית, דיווחה פלאפון על 2.85 מיליון לקוחות, כאשר לקוח בחברה מדבר 409 דקות בחודש - עלייה של 10.5% - אך מייצר לחברה הכנסה של 99 שקל בחודש, ירידה של 9.2%.

גיל שרון, מנכ"ל פלאפון, אמר כי "הפגיעה ברווחיות החברה ברבעון האחרון היא תוצאה של השחיקה המתמשכת בתעריפים בשנה האחרונה. עם זאת, מהלכי ההתייעלות שאנו עושים מאז תחילת השנה מיתנו את הפגיעה ברווחיות. כניסת השחקנים החדשים לענף במחצית הרבעון השני יצרה עבורנו הזדמנות למקורות הכנסה נוספים, כאשר שניים מהשחקנים החדשים - HOT מובייל ורמי לוי - מתארחים על גבי הרשת המהירה של פלאפון.  מאז תחילת התחרות המוגברת, מניידת פלאפון פחות מנויים ומגייסת יותר מתניידים מבין החברות הוותיקות, וזאת בזכות השילוב של יתרונות הרשת המהירה ושירות הלקוחות המצוין".

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker