אורכית מפטרת 25 עובדים; מניית החברה נופלת ב-4%

איציק תמיר: "לא הצלחנו לגייס כסף"; מתחילת השנה איבדה מניית אורכית כ-80% מערכה

דרור רייך

יצרנית ציוד התקשורת אורכית, שנמצאת כעת בעיצומו של הסדר חוב שנועד לשרת גירעון של כ-4 מיליון דולר בהון העצמי, שוב עומדת בפני גל פיטורים. הפעם יפוטרו כ-25 עובדים לאחר שבחודש שעבר עזבו 40 עובדים.

איציק תמיר, מייסד ומנכ”ל החברה, אמר "לא הצלחנו לגייס כספים להמשך הפעילות שלנו, אנו מכוונים לנקודת איזון שתגיע ב-2013 במידה ונגיע להכנסות של 12 מיליון דולר" עוד הוסיף תמיר כי "אנחנו ממשיכים במגעים עם יצרני OEM גולבל להמשך פעילות בעיקר בשוק ההודי".

איציק תמיר
איציק תמירצילום: מוטי קמחי

מניית אורכית נופלת היום במסחר באחד העם ב-4% לאחר שאיבדה מתחילת השנה כ-80% מערכה. החברה גם נמחקה מהמסחר בנאסד”ק לפי הוראת רשות ניירות ערך האמריקאית ‏(SEC‏) באמצע יוני בעקבות התראה שנתנה הבורסה בסוף מארס עקב ירידה של ההון העצמי מתחת ל-2.5 מיליון דולר. מניית החברה עברה להיסחר ב-OTC, כלומר מסחר מעבר לדלפק. אורכית הגישה ערעור לנאסד”ק בגין המחיקה מהמסחר, ותהליך זה עשוי להימשך כארבעה חודשים.

אם לא די בכך, בעדכון המדדים החצי־שנתי שהתרחש ב-17 ביוני בבורסה של תל אביב, נגרעה מניית החברה גם ממדדי ת”א טכנולוגיה ות”א בלוטק 50. כעת, ניצבת אורכית בבעיה מול רשות ניירות ערך הישראלית, שדורשת ממנה לעבור לשיטת דיווח לפי כללי החשבונאות הבינלאומיים ‏(IFRS‏) ולא לפי כללי החשבונאות האמריקאים ‏(GAAP־US‏), בניגוד לחברות דואליות אחרות. זאת עקב המעבר של המניה ל-OTC.


תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker