הציבור בורח למקלט: הקרנות הכספיות גייסו מיליארד שקל באוגוסט

כתוצאה מהירידה המתמשכת בשוק המניות הישראלי נמשכת מגמת הבריחה מהקרנות המנייתיות אל עבר הקרנות הכספיות - זה חודש שישי ברציפות

אורן פרוינד

כתוצאה מהירידה המתמשכת בשוק המניות הישראלי נמשכת מגמת הבריחה מהקרנות המנייתיות אל עבר הקרנות הכספיות - זה חודש שישי ברציפות. מדד ת"א 25 איבד 0.6% בחודש האחרון ושלח את המשקיעים בת"א אל עבר הקרנות הכספיות שרשמו גיוסים של 1.06 מיליארד שקל. כך על פי אומדנים והערכות שבוצעו הבוקר על ידי כלכלני מיטב.

בסך הכל רשמו קרנות הנאמנות גיוסים של 1.73 מיליארד שקל, ירידה של 55% בקצב הגיוסים לעומת חודש יולי האחרון. 670 מיליון שקל מכלל הגיוסים נוספו לקרנות המסורתיות (בנטרול הקרנות הכספיות) והשאר (1.06 מיליארד שקל) נוספו לקרנות הכספיות.

הקרנות הכספיות באוגוסטצילום: אורן פרוינד

את המקום הראשון ברשימת הקרנות המסורתיות של אוגוסט תופסות קרנות אג"ח מדינה וצמוד מדד שרשמו גיוסים של 1.02 מיליארד שקל. את המקום השני ברשימת המגייסות תופסות קרנות אג"ח חו"ל עם גיוסים של 470 מיליון שקל בחודש אוגוסט. קרנות האג"ח השקליות רשמו גיוסים מזעריים של 59 מיליון שקל במהלך חודש אוגוסט. 

בראש הפודות מבין המסורתיות ממוקמות קרנות האג"ח כללי עם פדיונות של 520 מיליון שקל. זאת כתוצאה מהירידות באפיק הקונצרני כאשר מדדי התל-בונד 40 ו-60 איבדו כ-0.3% וכ-0.5% בהתאמה בחודש אוגוסט. את המקום השני ברשימת הפודות תופסות הקרנות המנייתיות עם פדיונות של 232 מיליון שקל בחודש אוגוסט.

פדיונות נוספים נרשמו גם בקרנות אג"ח חברות והמרה (107 מיליון שקל ) ובמספר קרנות ממונפות ואסטרטגיות שרשמו פדיונות מזעריים של 29 מיליון שקל. נכון להיום מנהלת תעשיית הקרנות כ-157.5 מיליארד שקל. הקרנות המסורתיות מנהלות כ-120.6 מיליארד שקל.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker

על סדר היום