נאמני אג"ח אי.די.בי: "אל תוציאו כספים מקופת החברה אם תוגדרו כ-'עסק חי'"

המהלך היום תפרסם אי.די.בי אחזקות את דו"חותיה הצפויים לכלול הערת עסק חי; הנאמנים דורשים מאי.די.בי אחזקות למצוא מקורות חיצוניים, ולא מתוך החברה, לתשלום של 35 מיליון שקל לבעלי האג"ח בשבוע הבא

מיכאל רוכוורגר
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים15
מיכאל רוכוורגר

במהלך היום צפויה קבוצת אי.די.בי לפרסם את תוצאותיה הכספיות לרבעון השני ולמחצית הראשונה של 2012, כאשר עיני המשקיעים יהיו נשואות לדו"חות חברה האם אי.די.בי אחזקות שאליהן תוצמד ככל הנראה הערת "עסק חי" המטילה ספק על יכולתה לעמוד במלוא התחייבויות האג"ח בטווח הנראה לעין.

עוד לפני פרסום הדו"חות שלחו נאמני סדרות האג"ח של אי.די.בי מכתב לאי.די.בי אחזקות, המנוהלת ע"י חיים גבריאלי, ולדירקטורים של החברה שבו הם מזהירים את הדירקטורים כי במידה והדו"חות אכן יכללו הערת "עסק חי" לא להסכים לביצוע תשלומים או הוצאת נכסים כלשהם מקופת אי.די.בי אחזקות.

הנאמנים דורשים מאי.די.בי אחזקות למצוא מקורות חיצוניים ולא מתוך החברה לתשלום של 35 מיליון שקל לבעלי האג"ח בשבוע הבא, כלומר הדרישה היא כי במקרה ותהיה הערת "עסק חי" הבעלים יזרימו לאי.די.בי אחזקות את הסכום הנדרש - אחרת יחל הליך של זימון אסיפות, מינוי נציגויות ותחילת הליכי הסדר חוב. במצב שכזה לאי.די.בי לא תינתן תקופה של 3 חודשים לפתור את בעיותיה הפיננסיות.

בינתיים לא נתקבלה אינדיקציה של נכונות של בעלים - משפחת נוחי דנקנר ומשפחות מנור ולבנת - להזרים את הכסף לחברה במידת הצורך. כמו כן, למרות המגעים שנוהלו לא נמצא בינתיים שום משקיע שיזרים מאות מיליוני שקלים לאי.די.בי אחזקות בכדי לחלץ אותה מהבור הפיננסי.

צביקה לבנת, אברהם לבנת, נוחי דנקנר, יצחק מנור ואבי פישר

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker