בנק אוצר החייל הציג תשואה על ההון של 12%

הרווח הנקי גדל ב-33% ל-27 מיליון שקל, ופיקדונות הציבור גדלו ב-6% ל-13 מיליארד שקל ■ הבנק רשם הכנסות של 8.5 מיליון שקל ממכשירים נגזרים ומימוש מניות - לעומת הפסד של 2.5 מיליון שקל ברבעון המקביל

סיון איזסקו
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
סיון איזסקו

בנק אוצר החייל, בניהולו של ישראל טראו, חתם את דו"חותיו הכספיים לרבעון השני ברווח נקי של 26.8 מיליון שקל - גידול של 32.7% לעומת הרבעון המקביל אשתקד. רווח זה משקף תשואה על ההון של 11.9%, בהשוואה לתשואה של 9.9% ברבעון המקביל אשתקד.

הבנק מסביר את הגידול ברווח בגידול בהיקפי הפעילות, שהגדילו את הכנסות המימון, וגידול ברווח ממימוש ני"ע. מנגד, קוזז הרווח בגידול בהפרשות להפסדי אשראי וגם חל גידול בהוצאות התפעוליות - בעיקר שכר לעובדים.

סך האשראי של הבנק לציבור הסתכם בסוף הרבעון השני ב–11.3 מיליארד שקל, גידול של 6.3% בהשוואה ליתרה בסוף הרבעון המקביל אשתקד. פיקדונות הציבור גדלו ב–6.3% ל–12.6 מיליארד שקל. הכנסות הריבית נטו של הבנק צמחו ב–1.25% בלבד, ל–105 מיליון שקל. לצד זאת רשם הבנק הכנסות של 8.5 מיליון שקל ממכשירים נגזרים וממימוש מניות - לעומת הפסד בגין פעילויות אלה בסך 2.5 מיליון שקל ברבעון המקביל אשתקד. ההכנסות מעמלות גדלו ב–2.7% - ל–56 מיליון שקל.

בנק אוצר החייל נמצא בשליטה ‏(76%‏) של הבנק הבינלאומי, ויתר המניות ‏(24%‏) נמצאות בידי ארגון חבר של משרתי צבא קבע. בשנים האחרונים עושה הבנק מאמצים להגדלת פעילותו בקרב הציבור הרחב, לצד הפעילות המסורתית שלו בקרב אנשי מערכות הביטחון.
הבנק התייחס לראשונה להמלצות הוועדה להגברת התחרות במערכת הבנקאות, שפירסמה את מסקנותיה לפני שישה שבועות. בדו"חותיו כתב הבנק כי "על פי הערכות ראשוניות, יישום מסקנות הדו"ח עלול להביא לאובדן הכנסות משמעותי למערכת הבנקאות, והבנק בכללה. מנגד, בהמלצות טמונה הזדמנות לפיתוח עסקים עבור הבנק".

מנכ"ל הבנק אמר כי "באמצע 2012 המשיך הבנק לחזק את אחיזתו בקרב משקי הבית הישראליים באמצעות פיתוח תוכניות מימון וחבילות הטבות הפונות לשכירים ממעמד הביניים של החברה הישראלית, כמו חשבון חופשי־חופשי ללא עמלות עו"ש מרכזיות לתקופה של חמש שנים והלוואה לסגירת המינוס מהבנק הקודם. השקת החשבון החדש הביאה לגידול בפתיחת חשבונות משכורת חדשים".

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker