היועמ"ש של בנק לאומי תחדל מייעוץ מקביל לדירקטוריון ולהנהלה

בעקבות ביקורת שערך בנק ישראל בבנק לאומי סיכמה דליה טל עם המפקח על הבנקים דודו זקן כי תפסיק להעניק את הייעוץ המקביל

סיון איזסקו
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
סיון איזסקו

המפקח על הבנקים דודו זקן סיכם עם דליה טל, היועצת המשפטית החיצונית של בנק לאומי, כי היא תחדל לייעץ בו זמנית לדירקטוריון ולהנהלה. טל נחשבת לאחת הנשים החזקות בבנק לאומי ועל פי הסיכום עם המפקח על הבנקים היא תיאלץ להפסיק להעניק את הייעוץ המקביל עד סוף 2013.

ניתן להעריך כי טל תבחר להמשיך לייעץ להנהלה ולא לדירקטוריון, אם כי הבחירה אינה טריוויאלית. מצד אחד עיקר הכוח של טל בבנק נובע מהייעוץ שהיא מעניקה לדירקטוריון, אולם מנגד עיקר ההכנסות של משרדה מגיעות דווקא מהעבודה מול הנהלת הבנק והתיקים שההנהלה מפנה למשרדה.

הטיפול של בנק ישראל בעניינה של טל החל לפני יותר משנתיים, אז ערך בנק ישראל ביקורת בבנק לאומי, בו נמצאו כשלים רבים באפקטיביות עבודת הדירקטוריון בתקופתו של היו"ר הקודם איתן רף.

בין היתר הביע בנק ישראל חשש מניגודי עניינים בעבודת היועצת המשפטית. ניגוד העניינים ממנו חושש בנק ישראל הוא שטל, שמובילה, מעורבת ומייעצת להנהלת הבנק בכל העסקות שעושה הבנק, נותנת לאחר מכן גם ייעוץ משפטי לדירקטוריון הבנק שצריך לפקח על ההנהלה ועל העסקות האלה. דיונים שערך הבנק עם בנק ישראל בעניין זה נסבו סביב השאלה אם להגביל את טל מלתת ייעוץ גם לדירקטוריון הבנק.

משרד עוה"ד קנטור אלחנני טל, שבו שותפה טל, מייצג את לאומי בתביעות ייצוגיות המוגשות נגדו, בעסקות נדל"ן ועוד. המשרד נחשב אחד המשרדים המובילים בישראל בתחום הבנקאות ומייצג גם בנקים אחרים, אולם עיקר העבודה היא מול בנק לאומי.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker