אלקטרה החזירה את אייס לרווחיות: רווח תפעולי של 1.2 מיליון שקל

תוצאותיה של רשת אייס נכללים בפעם הראשונה בדו"חות קבוצת אלקטרה צריכה שדיווחה הבוקר על גידול של 30% בהכנסות לרבעון השני של 2012

אורן פרוינד
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים12

לאחר שספגה מכה קשה בשנת 2011 ואיבדה למעלה מ-30% מערכה, ממשיכה קבוצת אלקטרה מוצרי צריכה, תאגיד החברות של גרשון זלקינד, המפעיל בין היתר את חנויות שקם אלקטריק, מחסני חשמל ואייס, להציג שיפור בהכנסותיה וברווחיה גם ברבעון השני של 2012. מניית החברה מגיבה בעלייה של 2% במסחר בת"א.

פעילותה של רשת עשה זאת בעצמך אייס, שנרכשה על ידי אלקטרה במהלך חודש מארס האחרון מידי קבוצת גאון החזקות, נכללה בפעם הראשונה בדו"חות הקבוצה והציגה הכנסות של 112 מיליון שקל ורווח תפעולי חיובי של 1.2 מיליון שקל, לראשונה מזה שנתיים.  זאת לעומת הפסד נקי של 50 מיליון שקל שרשמה אייס בשנת 2011 בעת שהייתה בבעלות משפחת גאון וזביידה.

סניף של אייס בת"א
סניף של אייס בת"אצילום: דודו בכר

כתוצאה מצמיחה אורגנית של 7.9% והכללת פעילותה של אייס, רשמה אלקטרה צריכה גידול של 30% בהכנסותיה לסכום של 653 מיליון שקל. עיקר הגידול (16%) טמון בתחום המוצרים החשמליים (בעיקר מזגנים), המהווה 49% מסך ההכנסות. תחום הקמעונאות של אלקטרה, הכולל את רשתות השיווק מחסני חשמל, שקם אלקטריק וסנסור, גדל ב-1.9% ומהווה 4.3% מסך ההכנסות של החברה.

העלייה בהכנסות שרשמה אלקטרה הגדילה את הרווח התפעולי ב-12% לסכום של 28 מיליון שקל. ואולם העלייה בשער הדולר, שהכפילה את הוצאות המימון ל-10 מיליון שקל ברבעון, בשילוב עם הפחתה של 15.6 מיליון שקל שביצעה אלקטרה בגין המוניטין וההשקעות שביצעה ברשת המחשבים שהוצאה לאחרונה מפעילות החברה, הקטינו את הרווח הנקי של הקבוצה ב-90% לסכום של 1.8 מיליון שקל.    

"ההשקעה באייס תתרום לנו ערך משמעותי בטווח הארוך" אמר הבוקר מנכ"ל אלקטרה צריכה, יקי ודמני, בשיחה עם TheMarker. "צימצמנו 11 סניפים מפסידים של רשת אייס וחתכנו את הוצאות ההנהלה בחצי לסכום של 21 מיליון שקל (ברמה שנתית). אנו ממשיכים ביישום תכנית הארגון מחדש ברשת ופועלים כדי שתרומתה לרווחי אלקטרה ברבעונים הבאים תגדל".

אלקטרה מוצרי צריכה, המנוהלת על ידי יקי ודמני, פועלת בשלושה תחומים: תחום מוצרי צריכה חשמליים כולל מכירה של מוצרי צריכה חשמליים תחת המותגים: אלקטרה, אלקו , אלקטרה בר, פיליפס, מילה, ווירלפול, סאוטר, ליבהר ודייקין.

תחום נוסף הוא תחום הקמעונאות, הכולל רשתות שיווק קמעונאיות באמצעות הפעלת הרשתות מחסני חשמל, שקם אלקטריק וסנסור. התחום השלישי הוא תחום התקשורת והמחשבים, הכולל מכירה של טלפונים סלולאריים מתוצרת סוני, ומחשבים מתוצרת לנובו, אייסר, דל ואחרים.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker