אמפל: שווי פרויקט האתנול בקולומביה עד 240 מיליון דולר

חברת האחזקות הכושלת פירסמה היום את הנתונים הסופיים שנתנה לחברת הייעוץ אנטרופי ■ קרן זרה מעוניינת לרכוש 33% מגדות תמורת 72 מיליון דולר ■ 20 מיליון דולר ישמשו להקטנת ההלוואה לדיסקונט ל-50 מיליון שקל

ליאור זנו

חברת אמפל שבשליטת יוסי מימן ונמצאת כעת בתהליכי הסדר חוב עם נושי החברה, פירסמה היום ארבעה מהמסמכים החסויים של החברה שנדרשה לפרסם על ידי רשות ני"ע והוצגו לחברת הייעוץ למוסדיים אנטרופי. ההארכה שניתנה לאנטרופי לפרסום המסמכים הצליחה לבטל את ההצבעה שהתקיימה על הסדר החוב, שככל הנראה לו תוצאותיה היו מתפרסמות, היו לרעת החברה.

ארבעת המסמכים שפורסמו כוללים את דו"חות החברה הבת גדות, הערכת שווי לפרוייקט האתנול (שימוש בקני סוכר להפקת אנרגיה) ותשלום שמוציאה החברה עבור שיפוי וביטוח של נושאי משרה.

יוסי מימןצילום: עופר וקנין

הערכת השווי של בנק ההשקעות הפרטי Houlihan Lokey שבוצעה ב-2011 העניקה לפרוייקט האתנול בקולומביה ("פרוייקט מירו") שווי של 240-110 מיליון דולר ותזרים EBITDA (רווח תפעולי בניכוי רכיבים שאינם תזרימיים) של 74 מיליון דולר ב-2015.  שנה קודם לכן העניקה אותה החברה לפרוייקט מירו שווי של 219-96 מיליון דולר ו-EBITDA של 62 מיליון דולר.

לגבי גדות, פירסמה החברה, כפי שנחשף ב-TheMarker, כי קרן השקעות בינלאומית מעוניינת לרכוש 33% מגדות תמורת 72 מיליון דולר, המשקף לחברת הכימיקלים שווי של 218 מיליון דולר. כמעט כל הכסף הזה ייכנס אל תוך גדות, כאשר 20 מיליון דולר מתוכו ישמשו לפירעון חלק מההלוואה של 70 מיליון דולר שלקחה אמפל מבנק דיסקונט בתמורה לשעבוד מניות גדות.

הרחבה תובא בהמשך

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker