ליאור זנו

קבוצת האופנה קסטרו, שבשליטת משפחות קסטרו ורוטר, פירסמה הבוקר (ג') את תוצאותיה הכספיות לרבעון השני של 2012. הכנסות הקבוצה עלו ב-9.4% לעומת הרבעון המקביל והסתכמו ב-181.3 מיליון שקל, בשל פתיחת חנויות חדשות - בשנה האחרונה פתחה קסטרו 30 חנויות וסגרה 4 חנויות. כעת מונה רשת האופנה 162 חנויות בישראל, כאשר בשנים האחרונות היא סגרה את פעילותה המפסידה בחו"ל.

גבי רוטר, מנכ"ל משותף קסטרוצילום: עופר וקנין

מחזור המכירות אמנם היה גדול יותר, אך שולי הרווח הגולמי (אחוז הרווח שנותר מההכנסות, בניכוי עלויות הייצור בלבד) עמדו על 61.5% לעומת שולי רווח של 63.5% ברבעון המקביל. בנוסף לשולי הרווח שהצטמקו, החברה הגדילה את הוצאות המכירה והשיווק (פועל יוצא של פתיחת הסניפים החדשים), כמו גם את הוצאות ההנהלה, ואלו הובילו אותה להציג ירידה של 13.4% ברווח תפעולי ל-22 מיליון שקל. מדובר ב-12% ממחזור המכירות לעומת15.3% ברבעון המקביל.

למרות הירידה ברווח, הצליחה החברה להציג עלייה קלה בשורה התחתונה, כאשר הרווח הנקי המיוחד לבעלי המניות עמד על 16 מיליון שקל ברבעון השני, לעומת 15.6 מיליון שקל ברבעון השני של 2011.

מבחינה תזרימית, ייצרה קסטרו 12.2 מיליון שקל במזומן ברבעון כתוצאה מפעילותה השוטפת. מדובר בירידה חדה של 76% לעומת הרבעון המקביל בו ייצרה תזרים של 50 מיליון שקל. מרבית ההפרש נבע מגידול של 16.6 מיליון במלאי, לעומת קיטון של 23.5 מיליון שקל שביצעה ברבעון המקביל, השני של 2011.

גידול במלאי ברשתות אופנה אינו נתון חיובי, שכן אופנה מטבעה מתחלפת מדי מספר עונות ולכן קשה הרבה יותר למכור את המוצרים. ברבעון הראשון של 2012 החברה לא ביצעה הפחתת מלאים מלאה, כאשר ברבעון הראשון של 2011 היא דווקא עשתה זאת. ההפחתה החלקית גררה תוצאות טובות ברבעון הקודם, אבל היא קוזזה במהלך הרבעון השני של 2012 מכיון ומחירי המוצרים הישנים היו נמוכים יותר לעומת ההפחתה.

גבי רוטר, בעל השליטה והמנכ"ל המשותף (יחד עם אשתו אתי רוטר, בתם של אהרון ולינה קסטרו) אמר כי "קסטרו מציגה ברבעון השני גידול בהכנסות למרות תנאי השוק. שוק האופנה בישראל הינו תחרותי במיוחד ומאופיין לאחרונה בכניסת מותגי אופנה בינלאומיים לשוק לצד פעילות מותגים קיימים. קסטרו דואגת להתחדש, להתאים עצמה לסביבת השוק המשתנה, הן באמצעות הכרזות חדשות והן באמצעות מחירים אטרקטיביים ונוחים לקהל הישראלי לצד פתיחת חנויות חדשות." רוטר הוסיף כי "בתחילת אוגוסט, השיקה קסטרו קו לנז'רי חדש. קו הלנז'רי מעשיר את הצעת הערך שהחברה מציעה ללקוחותיה".

תגובות

משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker