בריטיש: שערוכים של 132 מיליון שקל הקפיצו הרווח הנקי

הרווח גדל ב-75% ל-98 מיליון שקל ■ החברה, שנרכשה במארס האחרון על ידי מליסרון, רשמה גידול של 18% ברווח התפעולי הנקי מנדל"ן לצד עלייה דומה בהכנסות

ערן אזרן
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים

בריטיש ישראל, חברת הנדל"ן המניב שנרכשה לפני כחצי שנה על ידי מליסרון, שבשליטת ליאורה עופר, מסיימת את הרבעון בגידול של 75% ברווח הנקי, וזאת הודות לשערוכים בהיקף של 132 מיליון שקל וגידול בהכנסות מנדל"ן מניב. בנוסף, החברה מדווחת על שיעור תפוסה גבוהה של 98% בקניונים ו-95% במשרדים.

החברה, שמנוהלת על ידי אבי לוי, רשמה עלייה של 18% בהכנסות ל-214 מיליון שקל. הגידול נבע מעלייה בהכנסות מהשכרה וניהול של נכסים חדשים - ובהם רכישת 50% ממרכז מסחרי בחדרה, הרחבה של הקניון הגדול בפתח תקוה וברחובות, הפעלת מרכז מסחרי בכיכר ציון, והשלמת פארק תעשיות נוסף ביקנעם - לצד שיפור ברווחיות של נכסים קיימים.

ליאורה עופרצילום: תומר אפלבאום

למרות היקף השערוכים הגבוה שביצעה בריטיש במהלך הרבעון, החברה רשמה גם גידול בפרמטרים התפעוליים. החברה הציגה עלייה של 18% ברווח התפעולי הנקי מנדל"ן (NOI) ל-163 מיליון שקל. ה-EBITDA (רווח לפני ריבית מיסים פחת והפחתות חד פעמיות) של החברה גדל ב-15% ל-154 מיליון שקל.

גם הרווח התפעולי ("רווח מפעולות רגילות") של החברה גדל ב-22% ל-260 מיליון שקל. אולם, הוצאות מימון של כ-140 מיליון שקל שנרשמו העבירו אותה לרווח נקי של 98 מיליון שקל (המיוחס לבעלי המניות). הוצאות המימון כוללות הפחתה חד פעמית של אופציה למכירת הגראנד קניון בחיפה בהיקף של 32 מיליון שקל.

המיזוג בין בריטיש למליסרון הושלם בסוף חודש מארס, אז שילמה מליסרון יותר מחצי מיליארד שקל ו-3.3% ממניות החברה הממוזגת לבעליה הקודמים של בריטיש. לאחר הרכישה הפכה בריטיש לחברה פרטית (שהינה חברת איגרות חוב) ונמחקה מהמסחר. שתי החברות, העוסקות בפעילות של נדל"ן מניב, מפעילות קניונים ושטחי משרד ברחבי הארץ.

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker