רבעון שיא לפוקס - למרות התחרות הגוברת ושחיקת המחירים

ליאור זנו
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
ליאור זנו

>> קבוצת האופנה פוקס דיווחה אתמול על תוצאותיה הכספיות לרבעון השני של 2012 והכריזה על חלוקת דיווידנד של 27 מיליון שקל לבעלי מניותיה. החברה הציגה עליות דו-ספרתיות בהכנסות וברווחים שנבעו מפתיחת חנויות חדשות ומכניסתה של רשת אמריקן איגל לישראל; אלה סייעו לפוקס להתמודד עם התחרות הגוברת בענף, שגרמה לה להגדיל את ההנחות ללקוחות ולשחוק את שולי הרווח התפעולי כמעט בכל מגזרי פעילותה.

הכנסות פוקס עלו ב-35% לעומת הרבעון המקביל אשתקד והסתכמו ב-269.7 מיליון שקל. הרווח התפעולי הסתכם ב-40.1 מיליון שקל - 14.9% מההכנסות; מדובר בעלייה של 12%, אבל בשולי רווח נמוכים יותר, שכן ברבעון השני של 2011 היה הרווח התפעולי 18% ממחזור ההכנסות.

מרבית הירידה בשולי הרווח נבעה מהנחות גדולות יותר, שניתנו ללקוחות בחנויות המותג פוקס, אבל גם מהנחות שניתנו בפוקס הום וללין, ומהוצאות הכרוכות בפתיחת חנויות אמריקן איגל. בשורה התחתונה, הציגה פוקס רווח נקי של 29.7 מיליון שקל, המייצג עלייה של 27% לעומת הרבעון המקביל אשתקד.

בחלוקה למגזרי פעילות, גדלו מכירות פוקס בכל תחומי פעילותה. רוב הגידול התרחש במגזר האופנה ואופנת הבית בישראל, הכולל את רשת פוקס, פוקס הום ואמריקן איגל, שהכנסותיהם גדלו ב-43% - ל-204 מיליון שקל. פוקס אינה מדווחת על מכירות בחנויות הזהות במדויק, אבל כותבת כי במותג פוקס צמחו המכירות בחנויות הזהות בשל גידול במבצעים והנחות.

הרווח התפעולי של מגזר האופנה ואופנת הבית גדל ב-5.6% אבסלוטית, אבל שולי הרווח התפעולי הצטמקו מ-18.5% ברבעון המקביל אשתקד - ל-13.7%. ללין, מנוע הצמיחה של פוקס עד כה, רשמה ירידה של 14% ברווח התפעולי - ל-2.9 מיליון שקל, וכמו כן רשמה ירידה בשולי הרווח.

"פוקס מציגה היום את המאזן הטוב ביותר שלה מאז ומעולם, וזאת אחרי שיפור משמעותי מאז 2009", אמר אתמול הראל ויזל, בעל השליטה ברשת ומנהלה.

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker