למרות התחרות השוחקת: פוקס ממשיכה לצמוח

הרווח התפעולי של קבוצת האופנה גדל ב-27% ברבעון הודות לאסטרטגיית הצמיחה של החברה, אך הרווח התפעולי נשחק מ-18% לכ-15%

ליאור זנו

קבוצת האופנה פוקס דיווחה היום על תוצאותיה הכספיות לרבעון השני של 2012 והכריזה על חלוקת דיווידנד של 27 מיליון שקל לבעלי מניותיה. החברה הציגה עליות דו-ספרתיות בהכנסות וברווחים שנבעו מפתיחת חנויות חדשות ומכניסת רשת אמריקן איגל בישראל. אלו סייעו לפוקס להתמודד עם התחרות הגוברת בענף, שגרמה לה להגדיל את ההנחות ללקוחות ולשחוק את שולי הרווח התפעולי כמעט בכל מגזרי הפעילות שלה.

הכנסות פוקס עלו ב-35% לעומת הרבעון המקביל והסתכמו ב-269.7 מיליון שקל. הרווח התפעולי עמד על 40.1 מיליון שקל, שמהווים 14.9% מההכנסות. מדובר בעליה של 12% אך בשולי רווח נמוכים יותר שכן ברבעון השני של 2011 היווה הרווח התפעולי 18% ממחזור ההכנסות. מרבית הירידה בשולי הרווח נבעה מהנחות גדולות יותר שניתנו ללקוחות בחנויות המותג פוקס, אך גם להנחות שנתנו בפוקס הום וללין, ולהוצאות הכרוכות בפתיחת חנויות אמריקן איגל. בשורה התחתונה, הציגה פוקס רווח נקי של 29.7 מיליון שקל המייצג עלייה של 27% לעומת הרבעון המקביל.

קבוצת פוקס מחזיקה במספר פעילויות עיקריות: רשת האופנה פוקס, רשת כלי הבית פוקס הום שנפתחה ב-2011, רשת מוצרי הטיפוח והסבונים ללין ורשת מותג האופנה האמריקאי אמריקן איגל. בנוסף, היא מוכרת מותגי פוקס בחו"ל ומחזיקה במספר רשתות קטנות יותר.

תגיות:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker