חברת ניכיון הצ'קים נאוי הגדילה הרווח הנקי ל-25.4 מיליון ש'

הכנסות החברה ב-6 החודשים הראשונים של השנה צמחה ב-126% ל-45.3 מיליון שקל

שלי אפלברג
שלי אפלברג
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
שלי אפלברג
שלי אפלברג

מניית חברת ניכיון הצ'קים ומתן אשראי החוץ בנקאי של האחים נאוי זינקה היום במסחר ב-10% במחזור דליל של 75 אלף שקל לשווי חברה של 70.8 מיליון שקל. החברה פירסמה את דו"חותיה הכספיים והציגה גידול של 15% ברווח הכולל במחצית הראשונה של 2012 שהסתכם ל-25.4 מיליון שקל.

החברה בשליטת האחים שאול ודוד דרורי נאוי נכנסה לבורסה לפני שנה בינואר בדלת האחורית באמצעות רכישת השלד הבורסאי גולדן אקויטי. הכנסות החברה בששת החודשים הראשונים של השנה צמח ב-126% ל-45.3 מיליון שקל לעומת 20 מיליון שקל במחצית הראשונה של 2011.

הרווח הנקי אותו הציגה החברה מהווה כ-56.2% מסך הכנסותיה בחציון הראשון. ובחיתוך רבעוני הציגה החברה רווח של 17.6 מיליון שקל המהווה כ-75.4% מהמכירות לעומת רווח של 11.5 מיליון שקל ברבעון השני של שנת 2011 שהיווה כ-77% מהמכירות.

את הגידול בהכנסות הסבירה החברה ב"מצוקת האשראי במשק וסגירת אפיקי האשראי על ידי הבנקים לצד קושי גיוס אשראי חוץ בנקאי בשוק ההון פונים לחברה לקוחות חדשים המחפשים חלופה לאפיקי האשראי".

סך כך תיק האשראי של החברה עלה ב-90 מיליון שקל מהרבעון הראשון לשני של 2012. כאשר התשואה השנתית הממוצעת בתקופת הינה 16% מסך האשראי ללקוחות.

"הפיכתה של חברת נאוי לחברה ציבורית, הצליחה לעזור לחברה לגייס מימון בנקאי של- 700 מיליון שקל נכון לסוף הרבעון השני של 2012. סכום אשר חברה פרטית לא היתה מסוגלת לגייס", הסביר ל-TheMarker סמנכ"ל הכספים של החברה, אביב אפרים. מנהל השיווק אייל הרפז הוסיף כי "הפיכתה של החברה לציבורית אפשרה לה להכפיל את תיק אשראי הלקוחות ל-629 מיליון שקל.

לדבריו "עד היותנו חברה ציבורית הרבה לקוחות לא פנו אלינו החשיפה והשקיפות של שוק ההון מאפשר לנו להעניק אשראי גם לחברות ציבוריות שאחת מהן נסחרת במדד ת"א 100 ומגלגלת מחזור של יותר ממיליארד שקל".

דו"חות החברה מעלים כי שישה רבעונים רצופים של עלייה ברווחים הובילו את החברה להציג עלייה בהון העצמי ל-122 מיליון שקל, לעומת הון של 71 מיליון שקל נכון לסוף יוני 2011. העיסוק של החברה במתן אשראי וניכיון צקים חושף אותה לסיכון שבו מקבלי האשראי לא יעמדו בהחזרי החובות. אחת הדרכים שלהם להגן על התיק הוא פירעון קרוב של האשראי. 76% מתיק האשראי של נאוי נפרע תוך 90 יום וכ-85% מתיק האשראי נפרע בטווח של 120 יום. החברה מסבירה כי בשביל לפזר סיכונים בשעת משבר יתרת המושך הגדול ביותר אינה עולה על 1.7% מסך יתרת תיקי הלקוחות שהוא כ 7 מיליון שקל.

העיסוק הנוסף של החברה הוא במימון ישיר. חלקו של המימון הישיר תופס תאוצה ועלה מסוף הרבעון הראשון של השנה לשני מכ25% ל26% מסך התיק ליתרה של 164 מיליון שקל. ההפרשה לחובות מסופקים של החברה הסתכמה ל 0.4% מיתרת הלקוחות שהיא 2.6 מיליון שקל בלבד. אחוז שלא השתנה מאז תחילת פעילותה של החברה/

"החלטות החברה מתקבלות פה אחד ולא ברוב אנחנו לא מתווכחים עם זהירות", מספר הרפז. "יש לנו מערכת ניתוח מידע טובה הפועלת על מערכת ניהול הלקוחות שלנו", מוסיף אפרים. שניהם מדגישים כי לפני שהלקוח מקבל כסף מהחברה, אחד מחברי צוות מצומצם המונה כ-13 איש יפגוש אותו באופן אישי, כאשר ההחלטה תעבור דרך היועצים השונים של ההנהלה והיו"ר.

"ההיכרות של מקימים החברה והמנהלים כיום עם החברות בשוק מאפשרות לנו מלכתחילה להקטין את הסיכון", סיכם הרפז, "יו"ר ומנכ"ל החברה הם המוח של החברה והאנשים הכי חשובים בלי הידע שלהם אין חברה".

דו"חות כספיים
דו"חות כספייםצילום: חיים טרגן

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker