"לא הגענו לחולות תמר; תקלות קורות - נשקיע עוד כסף במירה ובשרה"

שותפות קידוחי הגז הימיים "מירה" ו"שרה" כינסו מסיבת עיתונאים בניסיון להרגיע את המשקיעים החוששים ■ אוהד מראני: "אנחנו רוצים לקדוח לנפט; אני לא יודע להגיד מתי אבל אנחנו מתכוונים להגיע אליו"

ליאור זנו
איתי טרילניק
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
ליאור זנו
איתי טרילניק

לצפייה בראיון עם אוהד מראני וצחי סולטן בסמארטפונים - לחצו כאן

"כל מי שחושב שהגענו לחולות תמר והם יבשים - חס וחלילה. טרם הגענו לחולות תמר", כך אמר אוהד מראני מנכ"ל הכשרה אנרגיה, שבשליטת עופר נמרודי, במסיבת עיתונאים שהתקיימה היום בעקבות חששות המשקיעים מכישלון קידוח מירה1. הבוקר עולה מניית הכשרה אנרגיה ב-12% לאחר שהתרסקה אתמול ב-36%, ומודיעין מוסיפה 5% אחרי שצנחה ב-22% אתמול.

"יש לנו רישיונות מצוינים - גם מירה וגם שרה - ואנחנו מאוד מאמינים ברישיונות האלו וגם בפוטנציאל. גם במטרות הגז וגם בנפט ולכן נשקיע עוד הרבה כסף כדי להגיע לתגליות", המשיך מראני. על השאלה האם ייתכן כי חולות תמר לא יימצאו כלל באזור ענה מראני כי "אנחנו לא חוששים אבל עקרונית הכל יכול להיות. בסוף המקדח קובע. אנחנו מאוד מאמינים שיש שם חולות וגם גז ועובדה שהחלטנו להמשיך בקידוח אלכסוני. אם מישהו מהשותפים היה חושב שלא כדאי להמשיך ולהשקיע היינו משנים את התוכנית ויורדים לשרה".

מראני הוסיף כי "קיבלנו דו"ח נידרלנד מצוין ולא בכדי - זו חברה מקצועית וזו חברה שיודעת מה היא עושה". עוד אמר כי "תקלות קורות בקידוחים. זה חלק מהביזנס הזה ואנחנו בקידוחי מים עמוקים. ברור שהשוק לא אוהב את זה אבל צריך להיות מוכנים לזה ולתת לזה מענה. לגבי סוג התקלה שלנו היא ידועה לכולם, אין בה משהו מפתיע והאמצעים לטיפול קיימים. אני חייב לציין ברקע ואני לא אומר את זה כשמחה לאיד - בכל הקידוחים האחרונים היו תקלות וזה לא מנע מאיתנו מלהגיע לתגליות".

מולי רבינא, מנכ"ל IPC המחזיקה ב-13.6% מרישיון מירה, הוסיף כי "הבעיות שלנו מכניות, לא גיאולוגיות. זו נקודה חשובה להבין. אלו בעיות טכניות, שלא משנות את הגיאולוגיה של הרישיונות. זה לא דבר בלתי צפוי, יש התכוננות לכך, קיים ציוד חליפי ומשלים שנועד בדיוק להתמודד עם מצבים מסוג זה".

מראני המשיך להסביר על הבעיות בקידוח. "קידוח אלכסוני הוא פרוצדורה מקובלת בעולם. אם נתקלים בבאר בנקודה בעייתית, עולים לגובה מסוים, נניח 1,000 מטר למעלה, ומשם יוצאים בזווית. לא עוברים בנקודה הבעייתית, כי יכולה להיווצר בעיה מכאנית מחדש. בעיה שלא נובעת מהציוד או האסדה, אלא תוואי השטח. בעומק של כ-4,600 מטר, נתקלנו במעיין מערה או חלל, שכתוצאה ממנו לא היתה התנגדות לבוץ הקידוח ולמקדח, ונוצרה תקלה.

"אני חייב לומר ברגע שקרתה התקלה, בוצעו וננקטו כל הפעולות הנכונות, ועצרו את התקלה בזמן. המערכת עבדה היטב, ולא נגרם נזק מלבד הנזק המתחייב בתחתית הבאר. מדובר בטכנולוגיה מוכחת. כל הציוד היה מוכן לזה. ברישיון שמשון בוצע רק לאחרונה קידוח אלכסוני שהוביל לתגלית. באזור האלכסוני שאליו אנחנו קודחים, להערכת המפעיל, שמבוססת על שילוב הניתוחים הסיסמיים וגם נתוני הבאר עד העומק בו קדחנו, מטרות הגז נמצאות בעומק 4,800-5,000 מטר, ולשם אנחנו קודחים. אנחנו החלטנו לקדוח".

לגבי מטרת הנפט, שבינתיים המקדח לא יגיע אליה לאחר הבחירה בקידוח אלכסוני, אמר מראני כי "דיווחנו בדיווח הקודם, אנחנו רוצים לקדוח לנפט. כרגע אנחנו ממוקדים במטרת הגז, נסיים אותה ואז נחליט באיזו צורה מגיעים לנפט ובאיזה לוח זמנים. יכול להיות מיידי וברצף, בצורה אלכסונית נוספת והרבה אפשרויות. אני לא יודע להגיד מתי אבל אנחנו מתכוונים להגיע אליו".

לשאלה איך הם מסבירים את התנהגות המשקיעים שמכרו את המניות אתמול ענה צחי סולטן, בעל השליטה במודיעין ובכלל חיתום כי "מה שקרה במהלך הסופ"ש האחרון ותחילת השבוע - וזו אחת הסיבות לקיום המפגש הזה - היתה אי ודאות גדולה בקרב המשקיעים. אף אחד לא ידע מה קורה. אני הייתי בחו"ל במקרה וקיבלתי סמסים מעשרות משקיעים. היתה אי ודאות גדולה וזה האסון הכי גדול של המשקיע ושל שוק ההון. אז הספקולציות רצות לכל הכיוונים. חלק מהמשקיעים לא הבינו את הדיווח".

המהומה החלה לפני שבוע, בליל שבת, אז דיווחו השותפות בקידוח על תקלה טכנית, שמשנה לחלוטין את המתווה שלו, כך שבשלב הראשון זונחות השותפות את חיפוש הנפט ומתמקדות בגז. ואולם הטריגר המרכזי לצניחת המניות אתמול היתה אי-ודאות באשר להימצאות גז טבעי במקום. מסתבר כי המקדח כבר הגיע לעומק שבו הציפייה המוקדמת היתה למצוא גז טבעי, אך סימני גז לא התגלו.

"בינתיים הכל ספקולציה וחייבים לחכות לתוצאות הסופיות", אמר אתמול גיל בשן, אנליסט האנרגיה של אי.בי.אי. קידוח מירה מתבצע בשבועות האחרונים באמצעות אסדת הקידוח הומר פרינגטון בעלות של 100 מיליון דולר, והוא נועד לבדוק אם קיימים נפט או גז במקום.

עם זאת, לא ברור עדיין אם מדובר בכישלון הקידוח, שכן הכשרה דיווחה בסוף השבוע האחרון כי המקדח פשוט עדיין לא הגיע לשכבת הקרקע המכונה "חולות תמר", שבה צפוי הגז להימצא. דיווח זה בילבל את המשקיעים עוד יותר, והשאלות "היכן חולות תמר?", "מדוע המקדח לא הגיע אליהן? ו"האם ייתכן כי הם לא קיימים במקום הקידוח?", חזרו ונשאלו.

בחוגים המקצועיים הסבירו אתמול כי לאחר שהמקדח עבר את העומק הצפוי ולא נתקל בחולות תמר, קיימות שתי אפשרויות. האפשרות הראשונה היא כי הפיענוח הראשוני היה שגוי והחולות נמצאים מתחת. האפשרות השנייה והגרועה היא שהחולות פשוט לא קיימים שם.

בקידוח מירה מצפות השותפות למצוא גז טבעי ונפט בשתי "מטרות" (מבנים תת-קרקעיים סגורים שבהם עשויים להיות כלואים המשאבים). הקידוח תוכנן בתחילה להגיע לעומק מרבי של 5,200 מטר, כשבדרך הוא עובר בין שתי המטרות. הראשונה היא שכבת הקרקע המכונה "חולות תמר", שכן בה נמצאו כל תגליות הגז הטבעי בישראל מאז תגלית תמר הענקית בינואר 2009, כולל לווייתן.

לפי ההערכות המוקדמות, שכבת קרקע זו אמורה היתה להימצא בעומק של 4,300-4,700 מטר. המטרה השנייה אמורה היתה להתבצע במבנה גיאולוגי מורכב ואנומלי. עופר נמרודי מכנה את המבנה "מצדה", וחלק מההערכות הן כי מדובר בהר געש עתיק. השותפות קיוו למצוא בו נפט כלוא, בשל הייחודיות שלו ולהיות הראשונות שמגיעות לשכבות העמוקות, בהן אף לא אחד הצליח עדיין לקדוח.

ואולם ימים ספורים לאחר מועד ההגעה הצפוי לשכבת המטרה הראשונה (חולות תמר), קרסו הצינורות בקידוח למערה תת קרקעית. זאת תקלה שכיחה, אך אינה מאפשרת את המשך הקידוח באותו מתווה. השותפות אינן חושפות למשקיעים באיזה עומק התרחשה התקלה, אך ההערכות הן כי מדובר בעומק של 4,200-4,400 מטר. בשלב זה השותפים כבר ציפו להגיע לחולות תמר, אך כל דגימות הקרקע ששלח המקדח חזרה מעלה העידו כי עדיין מדובר בשכבות קרקע מגיל צעיר יותר מזו של תמר. בשל כך ותוך כדי הקידוח הגיעה לידי השותפות הערכה מחודשת: חולות תמר נמצאים בעומק של 4,800-5,000 מטר. דיווח זה הוציאה הכשרה בליל שבת האחרון.

"הם צריכים להיות מאוד אמיצים כדי לדווח כך לבורסה. אני הייתי חושב 17 פעם לפני שהייתי מוציא דיווח כזה. אני הייתי מעדיף להגיד שאיני יודע איפה השכבה נמצאת מאשר לציין במדויק איפה היא נמצאת", אמר אתמול בכיר בשוק החיפושים.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker