בית ההשקעות לידר ממליץ: חשיפה מוגבלת למניות הסלולר

לידר מוריד את מחיר היעד של סלקום מ-43 שקל ל-30 שקל ■ משאיר את מחיר היעד של פרטנר ללא שינוי על רקע האפסייד הקיים עקב אישור אפשרי של עסקת האצ'יסון

שלי אפלברג
שלי אפלברג
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
i-gold advertisement
מעבר לטוקבקים
שלי אפלברג
שלי אפלברג

חשיפה מוגבלת למניות הסלולר, כך ממליצים אנליסטים בלידר שוקי הון. לידר מוריד את מחיר היעד של סלקום מ-43 שקל לכ-30 שקל ומותיר בשלב זה את מחיר היעד של פרטנר ללא שינוי, ברמה של 20 שקל, בעיקר בשל האפסייד הקיים לחברה עקב האישור האפשרי של עסקת האצ'יסון בשבועות הקרובים.

מחירה של מניית סלקום היום הוא 24.59 שקל - מחיר יעד של 30 שקל שמשקף פוטנציאל עלייה של רק 22%; ואילו מחיר מניית פרטנר הוא 13.9 שקל, כשמחיר יעד ברמה של 20 שקל משקף פוטנציאל עלייה של 43%.

סניף של חברת סלקוםצילום: טלי מאייר

"אנו ממשיכים להיות פחות אופטימיים לגבי עתידן של סלקום ופרטנר בשנים הקרובות, וסבורים כי הלחצים התחרותיים בשוק הסלולר ימשיכו להכביד על התוצאות במהלך השנה-שנתיים הקרובות לפחות", אמרה סבינה פודבל, אנליסטית לידר.

סלקום ופרטנר צפויות לפרסם את הדו"חות הכספיים לרבעון השני ביום שלישי הקרוב. למרות שלטענת לידר, הדו"חות הכספיים צפויים להיות סבירים יחסית, הוא צופה להאצה בקצב השחיקה של התוצאות ברבעונים הבאים. לדעת לידר, תחזית הרווח הנקי של סלקום תעמוד על 115 מיליון שקל, לאחר הכנסות של 1.498 מיליארד שקל; ותחזית הרווח של פרטנר תעמוד על 103 מיליון שקל, לאחר הכנסות של 1.48 מיליארד שקל

לטענת פודבל, "הדרכים של החברות להתמודד עם הפגיעה הצפויה הינן, בין היתר, המשך יישום תהליכי התייעלות רחבי היקף, טיפול ביתרות ההון החוזר הגבוהות, שנוצרו עקב העלייה החדה בהיקף מכירת מכשירי קצה ב-2011 וטיוב לקוחות".

פודבל טוענת עוד כי "ישנן עדיין הרבה שאלות מהותיות פתוחות בנוגע לעתידן של חברות הסלולר בתחום הנייח, ויכולתן למנף לטובתן את פתיחת התשתית הנייחת של בזק והוט לתחרות. עם זאת, אנו מעריכים כי גם במקרה שהן יקבלו את מלוא התמיכה של הרגולטור, סלקום ופרטנר עדיין יישארו שחקניות משנה בתחום הנייח, והיתרון היחסי של בעלי התשתית, בזק והוט, יישמר".

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker