פרסום ראשון

ברגע האחרון: מנורה החליטה להצביע נגד הסדר החוב באמפל

דו"חות אמפל חושפים כי החברה הוציאה 24 מיליון דולר מהקופה כהוצאות הנהלה וכלליות (במאוחד) בתקופת המו"מ על ההסדר ■ אמפל חייבת 850 מיליון שקל לבעלי האג"ח שלה ■ התוצאות הסופיות צפויות להתפרסם מחר

ליאור זנו

לצפייה בסמארטפונים ובטאבלטים- לחצו כאן

עדכון: מנורה מבטחים הפתיעה והצביעה היום נגד מתווה הסדר החוב המוצע באמפל. מדובר בהפתעה שכן מנורה יחד עם כלל נחשבה עד כה לאחת מהתומכות של ההסדר. התוצאות הסופיות צפויות להתקבל מחר אם כי ייתכן שיפורסמו הערב או שיידחו בכמה ימים.

כבר שמונה חודשים שמחזיקי האג"ח של אמפל שבשליטת יוסי מימן מנהלים מול החברה מו"מ על בקשתה להסדר חוב, והיום מתברר מה היה מחיר המו"מ. מדו"חות אמפל לרבעון השני של 2012 עולה כי במהלך מחצית השנה הראשונה של 2012 הוציאה אמפל (כולל החברות הבנות) 23.4 מיליון דולר מקופתה לטובת הוצאות הנהלה, כלליות ואחרות.

על פי הערכות, למעלה ממחצית מהוצאות אלו הן של חברת הבת גדות, המעסיקה מאות עובדים ומייצרת מחזור עסקים של מאות מיליוני שקלים לשנה, וכן הוצאות בגין העסקת עורכי הדין המטפלים בהליכים המשפטיים סביב הפסקת הספקת הגז לישראל. אמנם מדובר בקיצוץ של 25% בהוצאות לעומת התקופה המקבילה, אך כעת נמצאים בקופת החברה 30.7 מיליון דולר בלבד.

אמפל היא חברת אחזקות הרשומה בארה"ב, אך בעלי האג"ח שלה הם ישראלים. היא חייבת להם 850 מיליון שקל בהם השתמשה בעיקר לרכישת 12.5% מ-EMG - מיזם מכירת הגז ממצרים לישראל - ממימן עצמו.

איך הצביעו המוסדיים

ההפיכה במצרים גררה את הפסקתו של המיזם ואיפוס ההשקעה ל-0 בספרים. בשורה התחתונה מציגה אמפל הפסד של 78 מיליון דולר לבעלי מניותיה בחודשים ינואר עד יוני 2012.

מלבד EMG, האחזקה המרכזית של אמפל היא בגדות מיכליות שסיימה את מחצית השנה ברווח תפעולי של 25 מיליון דולר - בדיוק כמו במחצית הראשונה של 2011. הכנסות גדות מיכליות עלו במהלך מחצית השנה ב-7% ביחס לתקופה המקבילה אשתקד ל-255 מיליון דולר.

אמפל מחזיקה גם ב-GWE העוסקת באנרגיות מתחדשות, בה היא מחזיקה יחד עם כלל, וברישיונות לייצור חשמל באנרגיית רוח, בעיקר ביוון ובפרוייקט אתנול בקולומביה. כמו כן, היא מחזיקה 37% מחברת הנדל"ן Bay Heart ו-51% מהקאנטרי קלאב בכפר סבא.


תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker