אמפל למיטב: נראה בך אחראית אישית לנזקים שייגרמו לנו

"אמפל רואה במסע הפרסומי בה נוקטת מיטב לצורך האדרת שמה, בהתעלם מהעובדות המצויות בידיה, כאקט פסול המנוגד לדין", כותב עו"ד ארז אלטיט ממשרד גולדפרב זליגמן ושות' המייצג את אמפל

ליאור זנו

יום נותר עד למועד ההצבעה הסופי על הסדר החוב של חברת האחזקות אמפל שבשליטת יוסי מימן, וזו משיבה היום אש לבית ההשקעות מיטב שיצא בשבועות האחרונים נגד ההסדר.

"אמפל רואה במסע הפרסומי בה נוקטת מיטב לצורך האדרת שמה, בהתעלם מהעובדות המצויות בידיה, כאקט פסול המנוגד לדין והיא תראה בה אחראית אישית לנזקים שיגרמו לה" כותב עו"ד ארז אלטיט ממשרד גולדפרב זליגמן ושות' המייצג את אמפל.

אמפל ממשיכה וכותבת אל עו"ד אלון בנימיני המייצג את מיטב כי "פנייתך נועדה כל כולה לייצור בידי מרשתך כלים יש מאין, למסע יחסי ציבור שיאדיר את שמה על חשבון החברה. זאת, באמצעות העלאת טענות פופוליסטיות ורדודות המצביעות על העובדה הכואבת כי מרשתך בוחרת להתעלם מהעובדות כהוויתן".

אמפל חייבת 850 מיליון שקל לבעלי האג"ח שלה ומציעה להם דחייה של שנתיים בתשלומי הקרן תמורת פיצוי של כ-1% בריבית, מספר שיעבודים שקיימים כבר בחברה והתחייבות של מימן לכסות חלק מהוצאות החברה בתקופה זו.

בשבוע שעבר הכניסה אמפל תיקון למתווה, שכולל כעת שינוי בסעיף הפטור לתביעות אישיות שיכולות להיות מוגשות כנגד מנהלי החברה. לפי השינוי, הפטור יבוטל רק אם אמפל תלך לפירוק.

לפני מספר שבועות התפטר יניב צלאל, מנהל ההשקעות הראשי של מיטב גמל, מנציגות אג"ח ב' של אמפל. בית ההשקעות החל אז בהתנגדות פומבית להסדר שכללה התבטאויות של צלאל עצמו ומנכ"ל מיטב אילן רביב שאמר כי "לאורך השנים היתה באמפל חגיגה של עסקות בעלי עניין ומשיכת שכר מעבר לכל פרופורציה, ולזה אנחנו לא מוכנים לתת יד ודורשים ממימן תרומה גדולה יותר".

צלאל אמר בחמישי האחרון כי "אנחנו סבורים שזה אחד מהסדרי החוב הגרועים ביותר שנראו פה בשנים האחרונים וגם השינוי בסעיף הפטור עדיין לא מספק. עדיין יש לטפל במספר נקודות, שהעיקריות בהן מתייחסות לנושא הפחתת עלות שכר הבכירים בחברה וביטול תשלום דמי הניהול למרחב".

מאוחר יותר שלחה מיטב מכתב לאמפל בו היא דורשת להפסיק מיד העברת כל כספים למימן. בעל השליטה הודיע בדצמבר האחרון כי הוא מוותר על שכרו וכי יזרים 6 מיליון דולר לאמפל לכיסוי חלק מתשלום ההוצאות לחברה הפרטית שלו מרחב בשנתיים הקרובות, כך שלמעשה כסף זה לא יגיע לקופת בעלי האג"ח. מיטב ומחזיקים אחרים מלינים על כך שאמפל מסרבת להגיש פירוט על ההוצאות שהיא משלמת למרחב.

אמפל אינה עונה ישירות לטענות מיטב אך כותבת כי "התשלומי שמבצעת החברה לבעלי השליטה בה הינם בגין הוצאות בפועל של בעל השליטה בקשר לטיפול בחברות המוחזקות על ידה. החברות המוחזקות כאמור הן המקור לפרעון אגרות החוב של החברה".

ממיטב נמסר כי היא "אינה רואה תועלת בהסדר המוצע. בעל השליטה אינו מזרים כספים לחברה ואף מגדיל ומבקש לפרוס את חובו האישי לחברה לתקופה ארוכה ללא בטחונות וללא תוספת ריבית. בנוסף, לא ברור איך חברה שנמצאת במצב של חדלות פרעון ממשיכה לשלם דמי ניהול לבעל השליטה ומשכורות מנופחות לנושאי המשרה. במצב זה, ועד להחזר חלק נכבד מהחוב, ראוי כי בעל השליטה יוותר לגמרי על דמי הניהול המשולמים לו ולחברות בבעלותו. אנו קוראים לחברה לשקול בחיוב להיענות לדרישות ההגיוניות שמעלים המתנגדים להסדר כדי שיוכל לעבור ברוב מוחלט. נציין עוד כי עקרונות ההסדר שנחתמו באפריל עם נציגות סדרה ב' היו טובים באופן משמעותי לסדרה זו על פני ההסדר המוצע כיום".

יוסי מימןצילום: עופר וקנין

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker