רווחים כלואים |

"הציבור משלם על ארוחות החינם של מעטים"

כך אמרה יו"ר האופוזיציה בתגובה לאישור ועדת השרים את הצעת החוק להפחתת הגרעון בתקציב ■ התייחסה לשיעור המס המיוחד לרווחים הכלואים

צבי זרחיה
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
i-gold advertisement
מעבר לטוקבקים
צבי זרחיה

ועדת השרים לענייני חקיקה אישרה הבוקר (א') את הצעת החוק להפחתת הגרעון בתקציב הכוללת את הצעדים הכלכליים שעליהם החליטה הממשלה בשבוע שעבר כמו: העלאת מס ההכנסה ב-1%, הטלת מס יסף על מי שמשתכר מעל 67 אלף שקלים בחודש, וכן שיעור מס מיוחד על "רווחים כלואים". הצעת החוק תועלה מחר יום ב' להצבעה בקריאה הראשונה בכנסת, תועבר לוועדת הכספים, ותוחזר אל המליאה בשעות הערב כדי שתאשרה בקריאה השנייה והשלישית.

קודם לכן, יו"ר מפלגת העבודה ח"כ שלי יחימוביץ קראה לוועדת השרים לחקיקה להצביע הבוקר נגד הוראת השעה המוחקת את חובותיהן של החברות הגדולות במשק למס הכנסה. "תוכנית נתניהו לחלוקת מתנה מיליארדים לחברות העשירות ביותר, במקום לגבות מס אמת על מה שמכונה בטעות הרווחים הכלואים, פוגעת קשות במשק. ההחלטה גורעת מקופת המדינה סכומי עתק, היא אינה שוויונית ומפלה קשות בעלי חברות רגילים לעומת קומץ חברות עשירות נבחרות, והיא אינה חוקתית משום שהיא מוחקת רטרואקטיבית חובות שהחברות חייבות על פי חוק".

יחימוביץ אמרה כי "על מס הכנסה לגבות לאלתר את מלוא המס על כל תזוזה של רווח שנעשתה מחברות אלה, לחברות אמהות, בנות או לרכישת נכסים - משום שעל פי חוק הדבר מוגדר כדיווידנד לכל דבר. שמיטת חובות רטרואקטיבית לחברות המבוססות ביותר ממשיכה לשדר לציבור כי מי שמשלם את ארוחות החינם שאכלו מעטים, הוא הציבור הרחב והפשוט ולא מי ששייך לרצועת השומן השבעה של החברה הישראלית".

צילום: אוליבייה פיטוסי

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker