תשובה מוותר למחזיקי האג"ח כדי להשלים את עסקת בקינגהם

בעל השליטה בחברת הנדל"ן המתנדנדת בין פירוק להסדר הסכים לוותר על הכללת העסקה במסגרת "אירועי חדלות פירעון", שבהם לא ייאלץ להזרים כספים נוספים לחברה

מיכאל רוכוורגר
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
i-gold advertisement
מעבר לטוקבקים
מיכאל רוכוורגר

בסוף שבוע האחרון גברו הסיכויים להשלמת עסקת בקינגהם בלונדון, בריטניה, שעליה עמלה חברת דלק נדל"ן שבשליטת יצחק תשובה מזה חודשים ארוכים. תשובה הסכים בסוף השבוע האחרון לוותר על הכללת העסקה במסגרת "ארועי חדלות פירעון" המאפשרים לו לסגת מעמידה במלוא התחייבויותיו להזרים לחברה במהלך 5 שנים הקרובות 250 מיליון שקל.

כמו כן, מסתמן כי האסיפה הראשונה לאישור ההסדר שהיתה אמורה להתקיים ביום חמישי הקרוב תידחה ב-7-10 ימים. הדיון המכריע בבית משפט יתקיים כמתוכנן ב-2 בספטמבר 2012.

במידה שתתממש העסקה - אחת המהותיות לטענת דלק נדל"ן - היא צפויה לשמש בעתיד מקור חשוב לפרעון התחייבויות לבעלי האג"ח במסגרת הסדר החוב החדש בין החברה ובעל השליטה יצחק תשובה לבעלי האג"ח  - ובהנחה שאכן יתגבש כזה הסכם. דלק נדל"ן מתכננת להפוך את הנכס לפרויקט מגורים עם השלמת רכישת הזכויות של השותפים (בהם יגאל אהובי ויצחק סוארי).

יצחק תשובהצילום: אייל טואג

לאחרונה הושגו הסכמות חדשות מול נציגות מחזיקי אג"ח ה' (שדלק נדל"ן חייבת להם כ-1.4 מיליארד שקל).לפיהן, אם במהלך 18 החודשים מאז תחילת ההסדר דלק נדל"ן תיכנס להליך של חדלות פירעון, או שהיא תאבד זכויות באחד מ-2 נכסיה העיקריים בבריטניה (שכל אחד מהם לפי תחזיות החברה אמור להניב בעתיד שווי עודף של 500 מיליון שקל): פורטפוליו החניונים המושכר לחברת NCP ומתחם בקינגהם בלונדון, אזי במצב שכזה תשובה יפסיק להזרים את יתרת הסכומים מעבר ל-75 מיליון שקל, שיהיה חייב להזרים עד אז בהתאם להתחייבויותיו.

ברגע האחרון הוכנסו שינויים אל ההסכמות האלה, שקובעים כי במקרה שיתקבלו היתרי תב"ע בבקינגהם, תהיה הארכה של שנה להגיע להסכמות. במקרה שכזה, אם גם לאחר מכן לא יושגו הסכמות, היקף ההזרמות של תשובה לא יהיה מעל 125 מיליון שקל, כשכעת תשובה מוותר על הכללת עסקה זו כ"חדלות פירעון".

550 מיליון שקל בעוד 5 שנים

אחזקות השותפים (30%) בנכס בקינגהם גייט (Buckingham Gate) בלונדון נקנו מידי יצחק סוארי, יגאל אהובי , אבנר כהן ושותפים נוספים, תמורת כ-6.3 מיליון ליש"ט (כ-38 מיליון שקל). הנכס משתרע על שטח של 16 אלף מ"ר, והוא מושכר במלואו למשרד החוץ הבריטי עד ספטמבר 2020.

עם השלמת רכישת הזכויות של השותפים מתכננת דלק נדל"ן להפוך את הנכס לפרויקט מגורים שלפי תחזיותיה צפוי להניב בעוד כ-5 שנים רווחים של 550 מיליון שקל, אלא שהצו להקפאת פעולות נכסים שניתן ע"י בית המשפט מונע את השלמת העסקה ולטענת דלק נדל"ן מאיימת על הסדר כולו. עד כה סדרה ה' לא התנגדה לביצוע העסקה, סדרה כ"ה (שדלק נדל"ן חייבת לה כ-570 מיליון שקל) טענה כי תקבל החלטה בהתאם לבית משפט וסדרה ד' (שדלק נדל"ן חייבת לה כ- 160 מיליון שקל) התנתה את הסכמתה בכך שתשובה יסיר את העסקה מארועי "חדלות פירעון".

"מדובר בצעד חשוב מצדו של תשובה,אך לא מספיק - אם הוא באמת רוצה להגיע להסדר שיבטל את כל ארועי חדלות פירעון ויראה שכוונותיו להזרים לחברה ולסייע אכן אמיתיות" מסרו בתגובה מחזיקי האג"ח של דלק נדל"ן.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker