מיטב על אמפל: "אחד מהסדרי החוב הגרועים ביותר לאחרונה"

מיטב מצטרף לפסגות ומודיע כי הוא עדיין מתנגד להסדר; כמות המתנגדים עדיין משתווה ל-25% מהמחזיקים שיכולים להפיל את העסקה

ליאור זנו

יממה לאחר פרסום חוות הדעת המתוקנת של אנטרופי הממליצה לאשר את ההסדר באמפל, ובית ההשקעות מיטב מודיע רשמית כי הוא ממשיך להתנגד להסדר. "אנחנו סבורים שזה אחד מהסדרי החוב הגרועים ביותר שנראו פה בשנים האחרונים וגם השינוי בסעיף הפטור עדיין לא מספק" אמר היום יניב צלאל, מנהל ההשקעות הראשי של מיטב גמל ומי שהתפטר מהנציגות אג"ח ב' של אמפל לפני מספר שבועות.

"מיטב מתנגדת להסדר במתווה הנוכחי. השיפור בסעיף הפטור לא הופך את ההסדר להסדר ראוי. עדיין יש לטפל במספר נקודות, שהעיקריות בהן מתייחסות לנושא הפחתת עלות שכר הבכירים בחברה וביטול תשלום דמי הניהול למרחב" הוסיף צלאל.

יוסי מימןצילום: עופר וקנין

פסגות, המחזיק השני בגודלו, הודיע כבר אתמול כי הוא ממשיך להתנגד להסדר. כך גם אפסילון ואנליסט (המחזיקים הרביעי והחמישי בגודלם) שעדיין מתנגדים וטוענים כי השינוי לא מספק. יחד מחזיקים ארבעת הגופים בכ-115 מיליון שקל ע.נ, והכאשר הם זקוקים לסכום פעוט של 5מיליון ע.נ נוספים (ייתכן ומוסדיים אחרים מתכוונים להתנגד אף הם) כדי ל"הפיל" את המתווה המוצע סופית. זאת מכיון והמתווה צריך רוב של 75% מהמחזיקים, וכעת נמצאים במחזור 480 מיליון שקל ע.נ. עם זאת, בדרך כלל לא מגיעים כל המחזיקים להצביע באסיפות כך שמדובר בכמות שככל הנראה מספיקה כדי להפיל את המתווה.

"קשה לי לראות גוף מוסדי שמשנה את חוות הדעת שלו בגלל הזיגזג של אנטרופי" אמר אתמול בכיר אחר בשוק ההון. אמפל שבשליטת יוסי מימן חייבת 850 מיליון שקל לבעלי האג"ח שלה. ביום ראשון הבא יובא מתווה הסדר לאישור המחזיקים, פרי של מו"מ של חצי שנה. ההסדר כולל דחיה של שנתיים בתשלומי הקרן, ובתמורה פיצוי של כ-1% בריבית המשולמת, שעבודים של נכסים הנמצאים כבר כעת בתוך החברה, וכיסוי חלק מהוצאות ההנהלה בזמן הזה על ידי יוסי מימן.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker