ההכנסות נחתכו, הרווח הנקי צנח - אך בזק תחלק דיווידנד של 1.5 מיליארד ש' - שוק ההון - TheMarker
 

אתם מחוברים לאתר דרך IP ארגוני, להתחברות דרך המינוי האישי

טרם ביצעת אימות לכתובת הדוא"ל שלך. לאימות כתובת הדואל שלך  לחצו כאן

תיק מניות

רשימת קריאה

רשימת הקריאה מאפשרת לך לשמור כתבות ולקרוא אותן במועד מאוחר יותר באתר,במובייל או באפליקציה.

לחיצה על כפתור "שמור", בתחילת הכתבה תוסיף את הכתבה לרשימת הקריאה שלך.
לחיצה על "הסר" תסיר את הכתבה מרשימת הקריאה.

לרשימת הקריאה המלאה לחצו כאן

ההכנסות נחתכו, הרווח הנקי צנח - אך בזק תחלק דיווידנד של 1.5 מיליארד ש'

בזק משנה תחזיות: הכנסות של 10.5-10.2 מיליארד שקל ורווח נקי של 1.85-1.75 מיליארד שקל ■ פלאפון הרוויחה מאירוח רמי לוי ו-HOT מובייל ■ בזק איבדה 33 אלף קווי טלפון אך גייסה 15 אלף קווי אינטרנט ■ yes איבדה כ-3,000 מנויים אך הגדילה הכנסות מלקוחות

36תגובות

קבוצת בזק פירסמה היום את דו"חותיה הכספיים לרבעון השני של 2012. תוצאות הקבוצה הושפעו בחלקם מתחילת התחרות בשוק הסלולר, שהחלה עם כניסתן של גולן טלקום ו-HOT מובייל לענף ב-14 במאי. בזק דיווחה על ירידה של 10.3% בהכנסות ל-2.59 מיליארד שקל. הרווח התפעולי של הקבוצה נחתך ב-20.2% ל- 746 מיליון שקל וה-EBITDA (רווח תפעולי בניכוי פחת והפחתות) ירד ב-14% ל-1.1 מיליארד שקל. הרווח הנקי צנח ב-29.1% ל-415 מיליון שקל או 0.15 שקל למניה.

למרות התוצאות, הודיעה בזק על חלוקת דיווידנד בסך 1.5 מיליארד שקל. בהודעת החברה, נמסר כי "אנו ממשיכים ליצור ערך לבעלי המניות באמצעות חלוקת דיבידנדים במזומן. בהתאם למדיניות חלוקת הדיבידנדים של החברה, המליץ הדירקטוריון לחלק את סך יתרת הרווחים למחצית הראשונה של שנת 2012 בסך 997 מיליון שקל. בצמוד לדיווידנד השוטף, תשלם החברה את התשלום הרביעי של הדיווידנד המיוחד בסך 500 מיליון שקל. סך חלוקת הדיבידנד הינה 1.497 מיליארד שקל, כ-0.55 שקל למניה).

עופר וקנין

שאול אלוביץ', יו"ר בזק, אמר בתגובה כי "גם ברבעון השני של השנה, קבוצת בזק מתמודדת עם שינויים רגולטוריים מקיפים בתחומי פעילותה השונים והגברת התחרות, כשאלו מתבטאים בתוצאות הכספיות של הקבוצה. האסטרטגיה של בזק להשקיע לטווח הארוך בתשתית מתקדמת, שירותים חדשניים ושירות מצויין הפכו אותה לקבוצת התקשורת המובילה בישראל, המסוגלת להתמודד היטב עם תחרות גוברת. לשינויים המתרחשים בימים אלו בשוק התקשורת יש גם פוטנציאל חיובי עבור בזק, כשניתן לנצלם לטובת התייעלות תפעולית, תוך יצירת הזדמנויות עסקיות לקבוצה כמכלול."

אלן גלמן, מנהל הכספים והמשנה למנכ"ל בזק, עידכן את המשקיעים בשינוי התחזיות השנתיות: "כתוצאה מהגברת התחרות בשוק הסלולר, אנו מעדכנים את התחזית ביחס לביצועים הצפויים בשנת 2012 וצופים שההכנסות יסתכמו בכ-10.5-10.2 מיליארד שקל, הרווח הנקי לבעלי המניות יסתכם בכ-1.85-1.75 מיליארד שקל וה- EBITDA יסתכם בכ-4.5-4.4 מיליארד שקל. אנו צופים שיפור משמעותי בתזרים החופשי בשנת 2012 לעומת שנת 2011, בעיקר על רקע שיפור בהון החוזר, ועם השלמת פרוייקטי השקעה גדולים, הוא צפוי להסתכם בלמעלה מ-2.5 מיליארד שקל.

"תוצאות הרבעון השני משקפות את היתרונות הגלומים בתמהיל הפעילויות המגוון של קבוצת בזק. הקבוצה הציגה ביצועים יציבים במגזר הטלפון הקווי ובמגזר הבינלאומי, אשר מיתנו את השפעת החרפת התחרות במגזר הסלולר על התוצאות הכספיות.

"אנו ערוכים להתמודדות עם האתגרים בשוק התקשורת ונוקטים במהלכי התייעלות, הצפויים למזער את ההשפעות הענפיות על הקבוצה. השפעתם המלאה של מהלכים אלו צפויה לבוא לידי ביטוי בטווח הקצר והבינוני".

פלאפון מרוויחה מאירוח רמי לוי ו-HOT מובייל

פלאפון כבר אינה החברה המכניסה ביותר בקבוצת בזק ולראשונה מאז 2009 חזרה לייצר פחות הכנסות מהחברה הקווית - בעקבות התחרות. החברה דיווחה על הכנסות  של 857 מיליון שקל משירותי סלולר, ירידה של 7.4%. בהכנסות מציוד קצה (מכירת טלפונים) פלאפון נשחקת ב-43.3% ל-291 מיליון שקל בלבד.

לפלאפון שיעור EBITDA גבוהה יחסית של 34.5% או 396 מיליון שקל (ירידה של 20.8%) ועקב מהלכי התייעלות. החברה דיווחה על שחיקה של 30.5% ברווח הנקי ל-194 מיליון שקל. מנגד, תזרים המזומנים של החברה קפץ ב-450% ל-556 מיליון שקל עקב ההאטה במכירת סמארטפונים, מה שהוביל להקטנת אשראי לקוחות והקטנת מלאים.

ברמה התפעולית, דיווחה פלאפון על 2.85 מיליון לקוחות, כאשר לקוח בחברה מדבר 409 דקות בחודש - עלייה של 10.5% - אך מייצר לחברה הכנסה של 99 שקל בחודש, ירידה של 9.2%.

גיל שרון, מנכ"ל פלאפון, אמר היום כי "הפגיעה ברווחיות החברה ברבעון האחרון הינה תוצאה של השחיקה המתמשכת בתעריפים בשנה האחרונה. עם זאת, מהלכי ההתייעלות שאנו עושים מאז תחילת השנה מיתנו את הפגיעה ברווחיות. כניסת השחקנים החדשים לענף במחצית הרבעון השני יצרה עבורנו הזדמנות למקורות הכנסה נוספים, כאשר שניים מהשחקנים החדשים - HOT מובייל ורמי לוי - מתארחים על גבי הרשת המהירה של פלאפון.  מאז תחילת התחרות המוגברת, מניידת פלאפון פחות מנויים ומגייסת יותר מתניידים מבין החברות הוותיקות, וזאת בזכות השילוב של יתרונות הרשת המהירה ושירות הלקוחות המצוין".

בזק מאבדת 33 אלף קווי טלפון

חברת בזק קווי איבדה ברבעון השני של 2012 כמות גדולה של 33 אלף קווי טלפון. הכנסות בזק כמעט לא נשחקו וירדו ב-0.8% ל- 1.16 מיליארד שקל עקב התחזקות בתחום קווי האינטרנט - החברה גייסה 15 אלף כאלו ברבעון. ה-EBITDA של בזק עדיין גבוה מאד - 615 מיליון שקל או 53% מהמחזור - 58.8% ברבעון המקביל. בזק קווי מדווחת על רווח נקי של 263 מיליון שקל, ירידה של 20.3%.

מנכ"ל בזק, אבי גבאי, הלין בדו"ח על אפליה רגולטורית:  "החדשנות המוצרית ושירות הלקוחות הביאו לגידול של 15 אלף מנויי אינטרנט חדשים ולהמשך העלייה המהירה בקצב הממוצע. עם זאת, האפליה הרגולטורית בכל הנוגע למכירת חבילות שירותים, כבאנדל וכטריפל, התעצמה ברבעון השני, והביאה לכך שבזק חזרה לאבד קווי טלפון".

yes - ירידה של 3,000 מנויים

חברת הלוויין yes איבדה ברבעון השני 3,000 מנויים ל-582 אלף לקוחות אך הגדילה את הכנסותיה ל-409 מיליון שקל, שיפור של 1.2% לעומת הרבעון המקביל אשתקד. הסיבה: החברה הצליחה להגדיל את ההכנסה מלקוח ל-234 שקל בחודש - שיפור שנתי של 2 שקלים - בזכות הצלחה בשיווק מוצרי טלוויזיה מתקדמים.  

הרווח התפעולי של החברה התחזק ב-14% ל-74 מיליון שקל אך ה-EBITDA נשחק ב- 6% ל-128 מיליון שקל ברבעון - 31.4% מהמחזור. החברה דיווחה על גידול של 20.7% בהפסד הנקי ל-107 מיליון שקל (תוצאה של מבנה הבעלות וההון שלה).

גם מנכ"ל yes, רון אילון, הלין על הרגולציה: "השפעות הרגולציה הלא מאוזנת בשוק הטלוויזיה הרב ערוצית באות לידי ביטוי בדו"חות yes פעם נוספת. אני מקווה ומאמין כי תיקון הכשלים על ידי רגולציה הוגנת ושוויונית אשר תחול על כלל השחקנים בשוק זה הקיימים והחדשים תאפשר ללקוחותינו ליהנות משוק חופשי ותחרותי".    

בזק בינלאומי - תוצאות מעורבות

חברת האינטרנט והשיחות הבינלאומיות של בזק הציגה תוצאות מעורבות. החברה נפגעה ב-0.8% בהכנסות ל-330 מיליון שקל ונשחקה ברווח הנקי ב-16.1% ל-39 מיליון שקל. לעומת זאת, בסעיף ה-EBITDA הציגה החברה נתון זהה לזה של הרבעון המקביל, 87 מיליון שקל והצליחה לשפר במעט את שיעור ה-EBITDA מהמחזור ל-26.5%.

איציק בנבנישתי, מנכ"ל בזק בינלאומי, אמר היום כי "בזק בינלאומי מצליחה באופן עקבי לבלוט לחיוב על רקע התחרות ההולכת ומחריפה בכל גזרות פעילותה לצד השינויים הרגולטוריים עימם מתמודדת החברה חרף תמורות אלו, הצליחה בזק בינלאומי לממש את יתרונותיה היחסיים ולצמוח ברבעון השני ב-EBITDA, לשמור על רמת ההכנסות הגבוהה, לגייס 27% יותר לקוחות אינטרנט לשירותי החברה על תשתית כבל התקשורת התת ימי החדש שהקימה ולהמשיך את הצמיחה בעולם האינטגרציה ופתרונות מחשוב הענן לעסקים. אין ספק, כי הישגים אלו משקפים נכוחה את חוזקה ויעילותה של החברה".

מניית בזק בשנה האחרונה

מניית בזק בשנה האחרונה


תגובות

דלג על התגובות

בשליחת תגובה זו הנני מצהיר שאני מסכים/מסכימה עם תנאי השימוש של אתר TheMarker

סדר את התגובות

כתבות ראשיות באתר

כתבות שאולי פיספסתם

*#