עוד תספורת? מרקסטון מעכבת תשלום של 15 מיליון שקל לבעלי האג"ח

מקורבים למרקסטון ציינו כי מדובר בעיכוב טכני בעסקה שמקדמת הקרן בימים אלה למכירת אחת מאחזקותיה בתחום הפיננסים

מיכאל רוכוורגר
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
i-gold advertisement
מעבר לטוקבקים
מיכאל רוכוורגר

האם קרן ההשקעות מרקסטון, בניהולם של רון לובש, אמיר קס ודני גילרמן, תבצע תספורת לבעלי האג"ח? מדיווח שפירסמה הערב (ד') החברה הבת פנומנל החזקות, שמחזיקה ב-24% מבית ההשקעות פסגות, כי לא תשלם במועד שנקבע, ה-1 באוגוסט 2012, לבעלי האג"ח 15 מיליון שקל (קרן וריבית).

רון לובשצילום: מוטי קמחי

מן הדיווח עולה עוד כי בהתאם להוראות שטר הנאמנות, פנומנל פועלת לביצוע התשלום לא יאוחר מ-30 יום מהמועד שנקבע. מקורבים למרקסטון ציינו כי מדובר בעיכוב טכני בעסקה שמקדמת הקרן בימים אלה למכירת אחת מאחזקותיה בתחום הפיננסים - 24% מפסגות או 45% מחברת קרנות הנאמנות של בית ההשקעות באקסלנס.

האג"ח של פנומנל נסחר בפלטפורמת רצף מוסדיים, והונפק לפני למעלה מ-5 שנים. הוא שימש את מרקסטון בין השאר לצורך רכישת קופות הגמל של בנק הפועלים, שהיוו חלק מבית ההשקעות פריזמה, שהקימה מרקסטון. בית ההשקעות קרס בתחילת 2009 במסגרת עסקות שבעקבותיהם הוקצו למרקסטון באמצעות חברת AMFIC מניות בבית ההשקעות פסגות ובקרנות של אקסלנס.

מאז הקמתה ב-2004 ביצעה מרקסטון השקעות בהיקף של כ-600 מיליון דולר. לפני כשנתיים מרקסטון סיימה את תקופת ההשקעה, ומאז היא פועלת לממש את נכסיה עד שתפורק ב- 2014 עם אפשרות הארכה עד 2016. הקרן ביצעה מימושים מוצלחים כמו נטפים, דפי זהב , זרעי גדרה לצד כשלונות כמו פריזמה, אלרן נדל"ן, סטימצקי, תומקאר ועוד. בעבר היו הערכות כי מרקסטון תנסה לגייס כסף לקרן החדשה, אולם הסיכויים לכך קלושים

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker